Archívy autora: Mimi

Zaostrené na novinky – OKTÓBER

znn

647213Autor: Elie Wiesel
Názov: Noc
Dátum vydania: 9. 10. 2014
Anotácia: Noc Elie Wiesela je první knihou románové trilogie Noc, Úsvit a Den. Vedle děl Primo Leviho a Deníku Anny Frankové je kniha považována za jeden z pilířů literatury o holocaustu. Na rozdíl od Úsvitu a Dne, jež jsou literární fikcí, popisuje román Noc vlastní zážitky autora – mladého ortodoxního Žida, pocházejícího z rumunského města Sighetu Marma?iei v Transylvánii. V roce 1944 byl s rodinou deportován do nacistických vyhlazovacích táborů Osvětim a Buchenwald. Jeho víra v Boha a důvěra v lidskost byla otřesena. Své hrůzné zážitky se odhodlal vylíčit teprve až letech 1954 – 1955 v rozsáhlém rukopisu psaném v jidiš. Jeho podstatně zkrácená verze byla roku 1956 vydána v Argentině pod názvem Un di velt hot geshvign (A svět mlčel). V roce 1958 vyšla ve francouzštině pod novým názvem La Nuit v pařížském vydavatelství Les Éditions de Minuit a v roce 1960 v angličtině jako Night, zásluhou newyorského vydavatelství Hill & Wang..

643723Autor: Robyn Schneiderová
Názov: Tím všechno začíná
Dátum vydania: 15. 10. 2014
Anotácia: Ezra Faulkner, tenisová hvězda a všeobecný školní mazánek, je přesvědčený, že na každého v životě čeká nějaký průšvih. Je jedno, jak obyčejným životem člověk žije, někde za rohem na něj číhá menší nebo větší tragédie, která mu obrátí svět naruby a kterou teprve všechno začíná. V Ezrově případě je tou tragédií bouračka, která mu sice vzala veškeré vyhlídky na kariéru v tenise, ale zato mu otevřela úplně nové dveře a Ezra se nestačí divit, co všechno ho může potkat na debatních turnajích nebo jak je svět malý a jak krutě někdy osud zaplétá lidské příběhy. Palčivě vtipná kniha o tom, že ze samého středu na úplný kraj je to někdy jen krůček, a naopak. A přesto se zpátky nechce… 

644798Autor: Julie Klassenová
Názov: Učiteľ tanca
Dátum vydania: 15. 10. 2014
Anotácia: Keď sa Alec Valcourt, londýnsky učiteľ tanca, ocitne v role hlavy rodiny, presťahuje sa spolu s matkou a sestrou do zapadnutej dedinky v grófstve Devonshire, aby tu začal nový život. Čaká ho však nepríjemné prekvapenie: vedúca osobnosť dediny, lady Midwinterová, z istých dôvodov, ktoré sú pochované hlboko v jej minulosti, tanec zakázala. Alec nečakane nachádza spojenca v jej dcére. Hoci si spočiatku od koketnej Julie Midwinterovej udržiava odstup, postupne zisťuje, že pod smelým zovňajškom sa skrýva zraniteľná duša. Julia si napriek matkinmu nesúhlasu pekného učiteľa tanca hneď obľúbi, no nedokáže pochopiť, prečo odišiel z Londýna a vyhýba sa otázkam týkajúcim sa jeho minulosti. Podarí sa Julii s Alecovou pomocou odhaliť staré tajomstvá a vniesť do pochmúrnej dedinky a do matkinho uboleného srdca nový život? 

981Autor: Natalia Sanmartin Fenollerová
Názov: Procitnutí slečny Primové
Dátum vydania: 31. 10. 2014
Anotácia: Kouzelný příběh o lásce a přátelství mezi knihami
Slečna Prudencia Primová, nezávislá, distingovaná a „intenzivně otitulovaná“ žena, se nechá zlákat sugestivním inzerátem v novinách a přichází do kouzelného městečka San Ireneo de Arnois, kde nic není takové, jaké se zdá. Slečna Primová dostane za úkol uspořádat knihovnu „muže z křesla“, inteligentního, kultivovaného a hloubavého člověka. Překvapivý životní styl obyvatel městečka napřed vzbudí v nově příchozí údiv a zmatek. Postupně však tito podivuhodní a nekonvenční lidé, především muž z křesla a děti, vystaví zkoušce její vizi světa, její předsudky, nejniternější obavy a nejhlubší přesvědčení. Procitnutí slečny Primové je líbezný příběh o městečku, které se postavilo zády vlivům moderního světa. Je to kniha plná rozhovorů a diskuzí, zmatků a paradoxů, mužů a žen, knih, žárlivosti, lásky, květin, koláčů, a dokonce se v ní objeví i vánoční krocan.

645350Autor: Virginia C. Andrewsová
Názov: Vykoupení ohněm
Dátum vydania: 30. 10. 2014
Anotácia: Cathy a Chris žijí tajně v nezákonném svazku a vychovávají Joryho a Barta, syny z prvního Catherinina manželství, a adoptivní dcerku Cindy. Zdá se, že v jejich životě konečně zavládla pohoda a štěstí, avšak jen do chvíle, kdy se do nedalekého opuštěného domu přistěhují záhadní obyvatelé… 

 

Súťaž o knihu Racioláska – výherca

raciosutaz copy

Súťaž je za nami a je čas pozrieť sa na to, komu poputuje Racioláska, novinka Silvie Antalíkovej. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili, no vyhrať môže len jeden. :) A tým je:

#9 – Veronika (email: pavlik… @gmail.com)

Srdčne gratulujem. Dúfam, ze ťa kniha poteší. A ostatní nezúfajte toto určite nie je posledná súťaž. :)

Súťaž o knihu Racioláska

raciosutaz copyNikdy nie je nesprávny čas na súťaž, čo poviete. Tak prečo si nedať jednu práve teraz? :) Tentokrát som si pre vás prichystala súťaž o knižnú novinku Racioláska od Silvie Antalíkovej, ktorú do súťaže venovalo vydavateľstvo Marenčin PT.

Pravidlá súťaže:

 • súťaž potrvá od 15. 9. 2014 do 22. 9. 2014
 • výherca bude vyhlásený 23. 9. 2014
 • zúčastniť sa môže ktokoľvek zo Slovenska (prípadne z Česka s doručovacou adresou na Slovensku)
 • výherca bude vylosovaný prostredníctvom random.org
 • extra vstupy nebudú :)
 • ak sa chcete zapojiť stačí vyplniť FORMULÁR

Všetkým, ktorí sa zapoja držím palce. 😉

Diamonds in rough|Pokračovanie príbehu sestier Diamondových už o dva mesiace

Meno Michelle Madow pre vás určite nie je neznámym pojmom a takisto nie je neznámym pojmom v amerických spisovateľských kruhoch. Na konte má úspešnú seriu The Transcend Time Saga, ktorá bola jej debutom. Teraz priniesla sériu z ineho súdka. Zmenila žáner a tak  na začiatku tohto roka uzrela svetlo sveta séria The Secret Diamond Sisters, ktorej prvá kniha The Secret Diamond Sisters vyšla 25. februára. Séria zachytáva príbeh troch sestier, ktoré začnú žiť so svojím dlho strateným otcom. Ale aj keď máte peniaze nie všetko je také ako sa zdá. Autorka nechcela nechať svojich fanúšikov dlho čakať a tak sa už v októbri a to konkrétne 28. októbra môžeme tešiť na pokračovanie tejto série, ktoré nesie názov Diamonds In Rough.

20821546All-access doesn’t mean no problems.
The three Diamond sisters survived the summer in style after coming to live with their long-lost billionaire father. But making a place for themselves at their exclusive new Las Vegas private school is throwing them any number of gold-plated curves. Savannah’s YouTube stardom turns into a Sweet Sixteen reality show extravaganza—with complimentary enemies on the side. Dangerous flirtations don’t keep Peyton from a gamble that will risk far more than she planned to bet. And when Courtney and the sisters’ archenemy, Madison, uncover two explosive secrets, it will rock even this town of glittering illusion—and turn their lives upside down all over again.
Sisterhood, first crushes, and scandalous secrets explode in book two of Michelle Madow’s riveting series, The Secret Diamond Sisters.

 

Dve novinky Silvie Antalíkovej

Silvia Antalíková po svojom knižnom debute  z roku 2012 pod názvom Čo môžu muži, môžem aj ja a jeho českým dvojčaťom Co můžou muži, můžu i já prichádza s ďalšou novinkou. Teda hneď s dvoma.

Prvou je e-kniha Miluj a rob si čo chceš, ktorá je zbierkou poviedok zo život a o živote, ktorá vyšla v auguste tohto roku v Druska books.

obalka69-456x608

Anotácia: Každý deň v živote človeka znamená prežívať mnoho protichodných zážitkov, ktoré sa na prvý pohľad vylučujú. Po dlhšom čase všetko začne dávať zmysel a vráti sa ako bumerang.

Silvia Antalíková vám prináša sériu úžasných poviedok, ktoré sú napísané veľmi pútavo.

Život sú kontrasty, tento deň, dve ženy, otec, darček, po rokoch, neskoro, ako to malo byť, bumerang, list Valentínovi, či symbióza. MILUJ – A ROB SI, ČO CHCEŠ, veď žiť je – napriek všetkému – úžasné.

UKÁŽKA:

Možno zavediem nový módny trend a budem prvá, ktorá zistí, že komár je vlastne milé, malé, domáce, prítulné a navyše i mimoriadne bystré zvieratko. Netreba mu kupovať žiadne granule, naje sa niekde vonku i sám, ani pri tom nezašpiní seba či misku. Netreba ho vonku vetrať, aj to dokáže sám! Ani nepĺzne. Ideálny k alergikom! Netreba ho očkovať u veterinára proti besnote a kliešťom. Nepotrebuje koterec, klietku, náhubok, škrabadlo na brúsenie pazúrov, oblečenie… Nie je to úžasné?! A to celý svet čaká na to, kým to zistím práve JA!?
– Vieš, som ročník 69. Toto číslo majú ľudia radi, ale nie práve v životopise! – zverujem sa mu.
Komár sedí na palubnej doske a normálne ma počúva! Smädný sosák má odložený pred sebou ako nepotrebnú slamku.
– Koľko rokov máš ty? – pýtam sa.
Neviem, čo odpovedá, trocha sa zamrví, aká škoda, že nerozumiem reči komárov! Ale keď budeme dlhšie spolu, zaručene sa naučím čítať z jeho očí, mimiky a posunkov.

***

639946Druhou novinkou, ktorú si už taktiež môžete kúpiť je kniha, tentokrát v tlačenej forme, Racioláska, ktorá vyšla takisto v auguste tohto roka vo vydavateľstve Marenčin PT.


Anotácia: 
Najsilnejším afrodiziakom sú peniaze. Platí, že sex = láska a láska = sex? Treba ešte v dnešnej dobe k sexu lásku, či len kreditku? Existujú ešte hranice medzi „obchodným vzťahom“ a láskou? Sú peniaze všemocné? Príbeh o dvoch priateľkách. Jedna z nich má sestru, ktorej chce pomôcť. Získa pre ňu peniaze, avšak sama sa pritom zapletie do obchodu s láskou…

UKÁŽKA:

Potrebujem prachy: Veľa prachov!, – upresnila, aby mi bolo jasné, že jej situáciu nevyrieši dajaká brigáda pri pokladni v obchodnom dome alebo v rýchlom občerstvení. – Musím pomôcť mame. Aspoň mame, keď už sestre nedokážem pomôcť, – skonštatovala rázne. Prikývla som. Viem, že na jej mieste by som sa zachovala rovnako. A pre záchranu svojej rodiny by som bola ochotná a schopná spraviť čokoľvek. – Vieš čo? A teraz si vyrazíme do mesta vyvetrať si hlavu!, – zmenila celkom tému nášho rozhovoru. – Zaslúžime si to!,- otvorila skriňu, vyhádzala z nej niekoľko kúskov oblečenia. Aj keď nemala veľa oblečenia, bola ochotná sa s ním podeliť. – Poď, rýchlo si niečo obleč z môjho, aby sme sa nezdržovali! Obliekli sme si na seba rýchlo pár vecí, ktoré núkal jej neveľký šatník. Aspoň sme dlho nevyberali a nezdržovali sa. O chvíľku sme už sedeli v električke, sledovali z okna utekajúce mesto a keď sa na nás niekto náhodou pozrel, nemohol ani len tušiť čo sme pred chvíľkou riešili. Električka číslo 5 smerovala z Rače do centra mesta na Obchodnú. Všade bolo vždy veľa ľudí a mňa vždy udivovalo toto ľudské mravenisko. Každý jeden človek – mravec sa posúval, presúval inam, žil si svoj život, svoj možno dopredu určený osud. Tváril sa pritom tajomne a nečitateľne ako zatvorená kniha. Vošli sme a popozerali niekoľko obchodíkov, kde nás z vonkajšej strany zaujal výklad. V kabínkach sme poskúšali pár handier z novej zimnej kolekcie. Bola už jeseň a blížila sa studená zima. Nekúpili sme si nič, vedela som, že Carmen je bez peňazí a ja som bola lojálna. Peniaze sme šetrili na niečo iné, na niečo ušľachtilejšie. Pre mamu! Bolo príjemné len tak spolu chodiť. Nemyslieť. Niekedy je fajn nemyslieť na nič! Vôbec na nič. Len na prítomnosť okamihu. Žiadna minulosť, budúcnosť. Iba práve prebiehajúca, príjemná prítomnosť. Možno je dobré mať občas starosti i problémy, aby sme si takéto obyčajné chvíľky vedeli vážiť a vychutnať si ich. Tak, ako raz za čas drahé šampanské. Piť ho každý deň by asi nikoho dlho nebavilo.

Knihu Miluj a rob si čo chceš si môžete zakúpiť TU a knihu Racioláska si môžete zakúpiť napríklad TU.

TAGY, TAGY, TAGY|alebo ako som sa konečne dokopala k ich dopísaniu

Tagy isto nie sú pre vás žiadnou neznámou. Kolujú po blogoch, stále nejaké pribúdajú a asi len málo blogov sa do nejakého z nich nezapojili. :) Mňa to akosi obchádzalo (niežeby som sa do nejakého hrnula) no bola som nominovaná v dvoch a povedala som si, že ich teda urobím, keď už ma na ne niekto nominoval. :)

Bloger tag

Priznám sa, že tento tag mám v počítačí rozpísaný asi tri mesiace a nejak som sa nedostala k tomu, aby som ho dopísala ale povedala som si, že by bolo pekné ho dopísať, keď už ma naň niekto nominoval teda konkrétne NancyWisdom of books. 😀

Pravidlá:
– povedať o sebe 10 faktov
– odpovedať na otázky blogera, ktorý ťa nominoval
– nominovať 5 blogerov
– vymysli 10 otázok pre blogerov, ktorých si nominoval
– informuj blogerov o ich nominácií

10 faktov o mne (ja som sa rozhodla pre fakty, ktoré sa týkajú mňa a čítania :) ):

 1. Dracula pre mňa je a vždy bude naj kniha o upíroch a žiadny Twilight, Upírska akadémia alebo Na půl cesty do hrobu to nezmení.
 2. Nechcela som čítať knihy slovenských autorov no teraz si nemyslím, že je to s nimi také tragické.
 3. Anjeli v knihách sú moja slabosť.
 4. Mám rada príbehy odohrávajúce sa počas druhej svetovej vojny.
 5. Nečítala som Harryho Pottera a ani ma to neláka.
 6. YA fantasy akosi v poslednej dobe obchádzam.
 7. Contemporary u mňa momentálne hrá prím.
 8. Čítačke kníh som sa vyhýbala ako čert krížu, no vážne uvažujem o jej kúpe.
 9. Nevyberám a nekupujem si knihy podľa recenzií.
 10. Knihy nakupujem ak sú v akcii, za bežnú cenu kupujem len knihy, ktoré v danom momente veľmi chcem.

Otázky:

1. Jak dlouho bloguješ?
No bude to niečo cez dva roky už.
2. Přemýšlela jsi někdy o tom, že blog zrušíš?
Tak ak mám pravdu povedať uvažovala som už o tom niekoľkokrát ale vždy si uvedomím, že by mi to asi bolo ľúto tak nejak ešte prežíva a momentálne sa ho snažím ako tak postaviť na nohy pretože som vo kvôli práci dosť zanedbala.
3. Kdo je Tvůj vzor v knižní blogosféře?
Vzor v našej blogosfére teda absolútne nemám.
4. Navštívila jsi někdy knižní sraz? Jestli ano, tak kde? Líbilo se ti tam?
Knižný zraz som bohužiaľ nenavštívíla ešte nikdy pretože väčťšina z nich je u susedov v Česku. Aj keď už sa začali nejaké usporadúvať aj u nás vždy je to trochu od ruky no a tu v okolí alebo v Bratislave asi nemá nikto chuť sa stretávať. :)
5. Čteš v češtině nebo i v cizích jazycích?
Pre mňa je prakticky cudzí jazyk už aj samotná čeština ale čitanie v tomto jazyku mi nikdy nerobilo problém no a okrem slovenčiny a češtiny sa pokúšam čítať aj v angličtine.
6. Máš nějaké cíle, které chceš se svým blogem dosáhnout?
Fú tak táto otázka  ma zaskočila. Nikdy som o nejakých cieľoch nepremýšľala skrátka som sa len chcela podeliť o svoj pohľad na knihy to bolo všetko.
7. Co říkáš na filmové podoby knih? Je nějaká, která Tě oslovila víc než jiné?
Niektoré spracovania kníh sa mi veľmi páčia. Napríklad taká trilógia Pán prsteňov patrí medzi moje obľúbené filmy i keď z kníh som prečítala len prvú. No a naopak niektoré spracovania si mohli tvorcovia radšej odpustiť v poslednej dobe medzi takéto nepodarky u mňa patria najmä adaptície YA kníh ( Hry o život, Upírska akadémia, Mesto kostí ).
8. Jakou knihu bys s sebou vzala na neobydlený ostrov?
Len jednu? To hádam nie! Ja by som so sebou asi ťahala celú svoju knižnicu. 😀
9. Co považuješ na hrdinech za nejvíc přitažlivé?
Charakter.
10. Kolik stránek denně přečteš?
Ťažko povedať, pretože nie vždy mám na čítanie chuť a nie vždy ma každá kniha zaujme rovnako a ja ju hltám pokiaľ ju neprečítam ale naposledy som za deň dala viec ako polovicu knihy Beznádejná no predtým len niekoľko stránok. :)

RETAZOVY TAG copyNa tento tag ma zasa nominovala ermen23 z blogu Ermenbooks, ktorej ďakujem. :) Nebolo to tak dávno no ja som si povedala, že to chvíľu počká no a tak to teraz spisujem spoločne s Blogger tagom. :)

1. Poďakuj tomu kto ťa nominoval (splnené 😉 )
2. Napíš o sebe 11 faktov
3. Odpovedz na 11 otázok, ktoré si dostala
4. Nominuj 11 blogerov, aby spravili tento Tag a vymysli im otázky

11 faktov o mne:

 1. Milujem metal!
 2. Keď nečítam venujem sa nejakej kreatívnej činnosti.
 3. Alkohol a cigarety sú pre mňa tabu (a nemienim to zmeniť).
 4. Neznášam klamstvo.
 5. Mám rada históriu  najmä staroveký Egypt a obdobie druhej svetovje vojny.
 6. Nepozerám televízor.
 7. Moja obľúbená farba je modrá a nemám rada ružovú (tú cukríkovu).
 8. Keď som bola malá bála som sa búrok teraz ich zbožnujem.
 9. Nemám rada škoricu a nezjem ani nevypijem nič čo ju obsahuje.
 10. Ľutujem, že som sa nenaučila hrať na žiaden hudobný nástroj.
 11. Neznášam písanie takýchto faktov o mojej osobe. 😀

Otázky:
1.Kniha, ktorú by ste mi odporúčili?
Ako prvá mi napadla kniha od domáceho autora Mareka Zákopčana Nevinní zmätkári. Nehovorím o nej prvýkrát ja ivem ale skrátka tá kniha je skvelá vtipná, pútavá. Tento rok sa dočkala aj pokračovania pod názvom Zachovajte paniku, ktorú mám rozčítanú a musím povedať, že Marek opať nesklamal a ja sa na knihe skutočne dobre bavím. :)
2.Pri ktorom prípade sa vám viac páčilo filmové spracovanie ako kniha?
Tak tu mi žiaden film nenapadá.
3.Pri ktorom prípade sa vám viac páčila kniha ako film? (Ja jasné, že ich bude viac ;))
Vo väčšine. 😀 Ak si mám vybrať medzi knihou a filmom natočeným podľa knihy radšej volím knihu, má to pre mňa iné čaro ako bezducho pozerať do televízora alebo monitora.
4. Poznáte knihu, kde sa vám zdalo, že spisovateľ/ka nevyužila až tak dobre svoju myšlienku, aj keď bola nápaditá?
Rozhodne poznám a to hneď niekoľko. Napríklad kniha Láska z ulice od Mirky Varáčkovej. Táto kniha mala potenciál byť niečim skvelým a výnimočným no autorka to skrátka nezvládla a na mňa celá kniha pôsobila ako zmes všetkého, čo podľa autorky mladí v knihách hľadajú a ona sa rozhodla im to tam všetko naservírovať. Ďalšou je napríklad opäť slovenská kniha a to Hry o lásku od Naty Sabovej, ktorá má skutočne skvelú fantáziu a táto kniha to dokazuje no myslím si, že to trošku prepískla, keď sa nechala inšpirovať televíznym odpadom tzv reality shows.
5. Aká je vaša najobľúbenejšia kniha?
Akože iba jedna? Ach ja si neviem vybrať len jednu, pretože každá z mojich obľúbených kníh je iná a jedinečná ale tak napríklad Krstný otec od Maria Puza, Sins of the angels od Lindy Poitevin, Irises od Francisca X. Storka alebo Vykúpená láska od Francine Riversovej.‎
6. Jeden diel alebo trilógia a viac?
Toto skutočne záleží od príbehu, niektoré príbehy sú také skvelé, že by som bola ochotná čítať nespočetné množstvo pokračovaní a naopak ak je príbeh otrasný aj jedna kniha je priveľa. 😀
7. Aké je vaše najobľúbenejšie vydavateľstvo? 
Nemám obľúbené vydavateľstvo, pretože každé jedno vydáva kopec kníh, z ktorých si vždy niečo vyberiem takže obľúbenosť toho a onoho vydavateľstva neriešim.
8. S akým/akou spisovateľkou by ste sa radi stretli?
Už som ju spomenula vyššie a je to Linda Poitevin autorka knihy Sins of the angels.
9. Akú by ste mu/jej položili otázku? (Nadväzuje na č.8)
Prečo do čerta postuje poslený diel svojej série vo Wattpade! 😀
10. Radšej si pozriete prv film a potom prečítate knihu alebo naopak?
Rozhodne najprv knihu. Párkrát sa mi stalo, že to bolo naopak a potom ma už v knihe akosi nemalo čo prekvapiť preto už len zásadne knihu ako prvú.
11. Ako sa vám pozdávali otázky? :-)
Boli fajn 😉

*****

Myslím si, že skoro každý už na podobné otázky ako ja odpovedal a nové a ešte k tomu originálne sa už vymyslieť hádam ani nedajú. Nebudem teda nikoho nominovať ani vymýšľať ďalšie keďže väčšina z vás na ne odpovedala už niekoľkokrát. :)

Zaostrené na novinky – SEPTEMBER

znn

642968Autor: Jodi Picoultová
Názov: Vypravěčka
Dátum vydania: 2. 9. 2014
Anotácia: Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi?

639906Autor: Wendy Higgins
Názov: Svůdné nebezpečí
Dátum vydania: 15. 9. 2014
Anotácia: Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud? 

631345Autor: George R.R. Martin
Názov: Súboj kráľov
Dátum vydania: 15. 9. 2014
Anotácia: Eddard Stark, gróf z Winterfellu, nasleduje príkaz svojho kráľa a priateľa Roberta Baratheona a opúšťa svoju vlasť na severe krajiny. Stáva sa kráľov poradca a zástupca, čo je neľahká úloha. Eddard je priamočiary, nebojácny a spravodlivý muž, ktorý sa s mečom v ruke postaví každému nebezpečenstvu. Avšak meč nie je účinný proti intrigám na dvore, ktoré ho nakoniec zdolajú a pripravia o život. Jeho dcéra, princezná Arya, utečie z hlavného mesta prezlečená za chlapca. Ovdovelá kráľovná dosadí na Železný trón svojho sadistického syna, ktorého ochraňuje s celou rodinou. Rytieri, ktorí zložili prísahu, že budú ocraňovať kráľovstvo pred nebezpečenstvom Severu, strácajú motiváciu a opúčťajú stanoviská. Barbari začínajú šípiť, že majú šancu na úspech, a zhromažďujú svojich bojovníkov. 

639080Autor: Leslye Waltonová
Názov: Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavenderové
Dátum vydania: 17. 9. 2014
Anotácia: Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

639896 (1)Autor: Kiera Cassová
Názov: Selekcia
Dátum vydania: 22. 9. 2014
Anotácia: Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.

642961Autor: Lena Riečanská
Názov: Nikdy mi nebolo lepšie
Dátum vydania: 23. 9. 2014
Anotácia: Život je úžasný, jedinečný, aj keď nie vždy si to myslíme. Napriek tomu asi každý z nás zažil chvíľku, kedy si povedal: „Nikdy mi nebolo lepšie.“ A takú chvíľku si chce uchovať v mysli navždy. Alebo…? Tento príbeh je o tom, ako v živote potrebujeme stretnúť lásku, ale hlavne – aké dôležité je mať v svojej blízkosti človeka, ktorý nás podrží v ťažkých chvíľach. Skutočný priateľ je ten, kto stojí pri nás, s kým sa môžeme smiať aj plakať. Anetin postoj k životu poznačil rozchod rodičov, keď bola ešte malým dievčatkom. Aj mamina túžba po objatiach, ale najmä otcova prelietavosť vo vzťahoch s inými ženami. Keď prežijete detstvo v takom prostredí, nie je jednoduché nájsť si v dospelosti muža, ktorý by zapadal do predstáv o prijateľnom partnerovi. Ale vnútorné túžby nepotlačíš. Sú tu a nútia človeka konať živelne. Aj Anetu zaskočili. Túži po láske, podvedome ju hľadá. Možno je blízko, možno niekde ďalej, možno je konečne tento tým správnym… To keby vedela. Celý jej príbeh by bol menej zamotaný. Anetina cesta do Ríma mení jej životný postoj a otvára nové, nepoznané…

Súťaž o knihu Tri kroky do pekla

tri kroky sutaz copyOpäť zasa raz a znova súťaž. 😀 Povedala som si, že tu dávno nebola (len pred nedávnom 😀 ) tak prečo si znova nezasúťažiť. Tentokrát to bude o knižku slovenskej autorky Miroslavy Varáčkovej pod názvom Tri kroky do pekla.

Pravidlá súťaže:

 • súťaž potrvá od 22. 8. 2014 do 29. 8. 2014
 • výherca bude vyhlásený 30. 8. 2014
 • zúčastniť sa môže ktokoľvek zo Slovenska (prípadne z Česka s doručovacou adresou na Slovensku)
 • výherca bude vylosovaný prostredníctvom random.org
 • ako obyčajne extra vstupy nebudú :)
 • ak sa chcete zapojiť stačí vyplniť FORMULÁR

Všetkým, ktorí sa zapoja držím palce. 😉

Darina Hamarová – Slzy muža

Slzy užaAutor: Darina Hamarová
Názov: Slzy muža
Počet strán: 200
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Motýľ
Anotácia: Strhujúci príbeh o láske a zločine inšpirovaný skutočnými udalosťami!
Nezávislý novinár dostane od svojej tajnej lásky, šéfredaktorky Jany, úlohu, ktorá je preňho veľkou profesionálnou výzvou. Venuje sa prípadu spred dvadsiatich rokov, keď boháča Michala odsúdili za znásilnenie a vraždu jeho mladej priateľky. Preniknúť za Michalovu hrubú stenu nedôvery k vonkajšiemu svetu nie je jednoduché, no v mene lásky k zavraždenej dievčine napokon redaktorovi otvorí dvere do svojho domu i do vlastného vnútra. Giu postupne odhaľuje nové fakty, ktoré ho šokujú. Kladie si otázku, či milovať je zločin a či láska a hriech idú ruka v ruke. Napokon si uvedomí, že nič nemusí byť také, ako sa zdá, a že aj spravodlivosť môže byť slepá…

Slzy muža sú knižnou prvotinou vychádzajúcej autorky Dariny Hamarovej. Táto útla knižkaprisoner-reflecting je inšpirovaná skutočnými udalosťami, čo môže byť jedným z dôvodov, pre ktorý sa krátko po svojom vydaní dočkala takých skvelých ohlasov zo strany čitateľov. Priznám sa, že zmienka o skutočnom prípade vraždy z deväťdesiatych rokov, s ktorým sa v Slzách muža stretávame zaujala aj mňa a ja som sa rozhodla dať knižke Dariny Hamarovej šancu a prečítať si ju.

Hlavnou postavou príbehu je Giu, novinár na voľnej nohe, ktorý nepatrí medzi tých najpublikovanejších, no občas sa mu vďaka kamarátke Jane podarí nejaký ten článok uverejniť. Keď za ním príde s námetom na článok, ktorým je rozhovor s nedávno prepusteným väzňom Michalom odsúdeným za znásilnenie a vraždu, ktorý bol po osemnástich rokoch prepustený na podmienku váha no napokon ponuku prijme. Práve táto vražda a rozhovor s údajným vrahom sa stal ústredným motívom celej knihy.

the-journalist-s-guide-to-twitter-b76f52d0c4Okrem Michalovho príbehu dala autorka priestor aj príbehom ostatných postáv, čo ja hodnotím veľmi pozitívne pretože neboli len plochými charaktermi ale práve vďaka tomu, že sme sa dozvedeli čo to z ich minulosti získali hĺbku. Dozvedeli sme sa tak viac o minulosti nielen hlavného hrdinu, ktorým je Giu ale aj o jeho kamarátke šéfredaktorke Jane či advokátovi Lukym i ďalších ich známych a spolužiakoch zo školy. Bolo to príjemným spestrením Michalovho rozprávania z vyšetrovania vraždy, na ktoré som sa po každej takejto pauze tešila a bola naň viac zvedavá.

Autorka nám jeho príbeh dávkuje postupne po malých častiach, čím svojich čitateľov drží v
napätí a váhaní, či je naozaj Michal vrahom alebo je nevinný. Ja osobne som takisto ako Giu miestami váhala a nebola si istá, či Michal vraví pravdu alebo klame a skutočne spáchal čin, za ktorý bol odsúdený. Ale ak pre niečo platí to známe ” nie je všetko také ako sa zdá” tak rozhodne pre Michalov príbeh.

Musím sa priznať, že ma táto knižka skutočne prekvapila. Bola napísaná veľmi pútavo a jaman-on-bench som len ťažko dokázala uveriť tomu, že je autorkynou prvotinou pretože tomu naozaj nič
nenapovedalo. Príbeh je pútavý, napínavý avšak autorka ho dávkuje postupne a tak čitateľovi nedovolí knihu odložiť, kým ju nedočíta a takisto to bolo aj u mňa skrátka som knihu nedokázala položiť nedočítanú.

Slzy muža sú skrátka vydarenou prvotinou, ktorú môžem len a len odporúčať. Ak po nej siahnete isto neoľutujete. A za seba budem len dúfať, že nám autorka už čoskoro prinesie ďalší príbeh, ktorý bude rovnako skvelý. Už teraz sa neviem dočkať ďalších jej kníh, po ktorých isto siahnem.

Moje hodnotenie:5 pandas

Za poskytnutie recenzného výtlačku knihy veľmi pekne ďakujem autorke.