Archívy kategórií: knižné prírastky

Knižné prírastky (23)

Mesiac knihy je úspešne za nami a hoci už je nejaký ten deň apríl k spísaniu prírastkov som sa dostala až teraz, keďže v poslednej dobe mám akosi málo času na všetko. Tak som sa k článku dostala až dnes. :)

Marec okrem toho, že je známy ako mesiac knihy je pre mňa aj mesiacom, kedy oslavujem narodeniny takže mi pribudlo zopár knižných darčekov. Konkrétne to boli tri knižky, ktoré som dost ala ako narodeninové darčeky a jedna kniha ktorá nebola narodeninový darček ale taktiež som ju dostala. Prvým darčekom, ktorý som dostala od Sue je prvotina  Dady S. Brezovskej pod názvom Rozlúčka s (ne)sloboodu. Zaujímavé na tejto knihe je, že vyšla presne v deň mojich narodenín, čiže je to podarený darček. Knihu som už aj stihla prečítať pretože som mala chuť na dačo slovenské a táto kniha mi skrátka padla do oka a tak som po nej hneď siahla. Bola skutočne vydarenou prvotinou a ja si isto rada od autorky prečítam aj nejaké jej ďalšie knihy. :)

Druhou knihou, ktorú som taktiež dostala od Sue je Zore od Alexandry Adornetto, posledná časť trilógie Záblesk. Túto sériu som si rozčítala kvôli jej tematike. Nepatrí síce k tomu najlepšiemu, čo som z anjelskej tematiky čítala no skrátka ju chcem dočítať a zistiť ako to celé dopadne. Takže som si ako darček vybrala práve túto knihu hoci viem, že pri jej čítaní budem potrebovať minimálne čokoládu na obalenie nervov. 😀 Momentálne som s touto sériou tak akosi na hojdačke. Prvý diel sa mi dajako veľmi nepáčil, no vďaka druhému si u mňa séria trochu napravila povesť takže som zvedavá na poslednú knihu a to ako celkovo táto séria u mňa dopadne. :)

Predposlednou knihou ktorú som dostala a zasa od Sue (ach človeče 😀 ) je Meno ruže od Umberta Eca. Túto knihu som si chcela prečítať a napokon aj zohnať a pridať do knižnice už dávno. Ale akosi som sa nevedela dostať k jej kúpe i keď som ju často našla vo veľmi dobrej cene akosi som si vždy povedala, že počká a ja si ju môžem kúpiť neskôr pretože vždy sa našli knihy, ktoré som pred touto uprednostnila. Každopádne už ju vo svojej knižnici mám takže už ju nemusím nahánať. Už si len musím nájsť čas a pustiť sa do nej. 😀

Poslednou knihou, ktorú som tento mesiac dostala je najnovšia kniha Vity Jamborovej, ktorá nesie názov Srdcová dáma. Veľmi pekne za ňu ďakujem samotnej autorke. :) Na Vitine knihy sa vždy veľmi teším pretože jej knihy mi vždy sadnú. Jej štýl aj témy, ktoré do svojich kníh vkladá sa mi neskutočne páčia. Na túto konkrétnu som sa tešíla už peknú chvíľu a keď som uvidela tú obálku bola som ohúrená pretože je skrátka skvelá a upúta už na prvý pohľad. Hoci som Srdcovú dámu ešte neprečítala teším sa na ďalšiu Vitinu knihu, ktorá bude isto takisto skvelá ako všetky knihy, ktoré napísala doteraz. :)

Teraz prejdem ku knihám, ktoré som si kúpila. Takisto ako knihy darované sú presne štyri. Prvou knihou, ktorú som si kúpila je kniha Muži, ktorí nenávidia ženy od Stiega Larssona. Sériu Millennium som si chcela prečítať už dávno a pekne dlho sa nachádza na mojom wishliste no nikdy som sa nedostala ku kúpe týchto kníh pretože ma vždy odradila ich cena. A tak, keď som uvidela túto knihu v akcií a ešte k tomu bola posledným kusom na predajni, neváhala som a vzala som si ju. Teraz už len dokúpiť ďalšie dve knihy. :)

Druhou knihou, ktorú som si v marci kúpila je kniha Joyland od Stephena Kinga. Stephen King aj napriek tomu, že som od neho prečítala len jednu knihu a ďalšiu mám rozčítanú patrí k mojim obľúbeným autorom. Na knihu Joyland som sa tešila odkedy som zistila, že vyjde vo vydavateľstve Ikar a videla ich úžasnú obálku. Plánovala som si ju kúpiť po vydaní ale nevyšlo mi to a tak si na mňa kniha počkala do marca a ja som si ju hneď kúpila. Teraz už pekne čaká na poličke, kedy po nej siahnem a začítam sa do nej. :) Aj keď asi by som najskôr mohla dočítať Řbitov zvířátek. 😀

Predposlednou kúpenou knihou je kniha z vydavateľstva Kumran, ktorá ma zaujala na ich webovej stránke. Tou knihou je kniha Bohovia & králi od Lynn Austinovej. Ako som spomínala už v koncoročnom zhrnutí knihy vydavateľstva Kumran som si veľmi obľúbila, pretože v ich ponuke vždy nájdem niečo, čo ma zaujme a tieto knihy majú aj nejakú hĺbku. Keďže som si povedala, že tento rok od nich prečítam kníh viac pravidelne sledujem aké novinky majú vďaka čomu som objavila túto knihu, na ktorej čítanie sa už teraz teším. :)

Poslednou knihou je kniha My life undecided od Jessicy Brody. Na knihu som narazila náhodne, keď som len tak prezerala Goodreads. Pozrela som si autorkine knihy a hneď ma z nich štyri zaujali ale povedala som si, že na začiatok vyskúšam túto a uvidím ako sa mi bude pozdávať. Keďže niesom zástancom e-bookov zaobstarala som si ju v tlačenej forme s  úplne skvelou obálkou. :) Už som stihla prečítať nejaké dve tri kapitoly a zatiaľ ma to baví. Ak bude táto kniha taká dobrá až do konca asi pouvažuejm, či si od autorky nezaobstarám aj tie Ďalšie štyri knihy, ktoré s ami pozdávali rovnako ako táto. :)

Teraz k recenzným výtlačkom. Tento mesiac mám iba jeden a to knihu Žiadostivosť od J. R. Wardovej, za ktorú sa chcem poďakovať vydavateľstvu Ikar. Knihu mám rozčítanú, no nie som veľmi ďaleko, čo ma vôbec neteší, pretože kniha je to zatiaľ skvelá. Bohužiaľ na nu nemám toľko času, koľko by som chcela. Dúfam, že sa to čím skôr zmení a ja sa do nej poriadne začítam. :)

Tak to je na marec všetko. A aké knihy pribudli vám? :)

Knižné prírastky (22)

Opäť mesiac za nami a tak je čas pozrieť sa, čo pribudlo v mojej knižnici (ktorú stále nemám ale čoskoro sa to zmení 😀 ). Tento krát to bolo päť kníh. Niekomu to možno príde málo avšak ak sa pozriem na tú kopu kníh, ktoré čakajú na prečítanie je to číslo 5 akurát dosť. :)

Začnem knihami, ktoré som si vo februári kúpila. Sú dve a prvou z nich je kniha Carpona v plameňoch od Blanky Gondovej. Knihu som si chcela prečítať, po tom čo som čítala ďalšiu autorkinu knihu Arnarove deti avšak všade, kde som po nej pátrala bola beznádejne vypredaná a tak som sa pomaly ale isto vzdala šance, že sa k nej dostanem. No našla som ju v bratislavskom kníhkupectve Knihy pre každého za necelé 3 eurá a tak som neváhala a okamžite si ju niesla k pokladni, keďže to bol posledný kus ktorý na predajni mali. :)

Druhou kúpenou knihou je kniha Milovala som manipulátora od Caroline Brehátovej. Na knihu som narazila náhodne, keď som pozerala aké akcie má na stránke kníhkupectvo Martinus a táto útla knižôčka ma na prvý pohľad zaujala. Mám ju rozčítanú, keďže som jej neodolala a po pravde vôbec nechápem tú ženu, ako dokáže žiť s takým človekom, akým je mužská postava knihy. Veď takmer od začiatku je jasné, že nie je tak celkom v poriadku. Som zvedavá ako toto dopadne a čo sa ešte dozviem. No zatiaľ vidím knihu na slušné hodnotenie tak si to dúfam nepokazí. :)

Teraz ku knihám, ktoré som dostala. Takisto ako kúpené ja knihy darované sú dve. Obe som dostala z antikvariátu Antikus, ktorých som vám článkom na blogu nedávno predstavila. Obom knihám sa neskutočne teším. Prvou je kniha Lásky Žofie Bosniakovej od Joža Nižnánského. Od autora som čítala jednu knihu a to Čachtickú pani. Kniha patrí k mojím najobľúbenejším. Čítala som ju síce dávnejšie no už vtedy som si chcela prečítať autorove ďalšie diela tak som rada, že som sa k jednej z jeho ďalších kníh dostala. :)

Druhou knihou, ktorú som z Antikusu dostala je kniha Mŕtva zóna od majstra hororu Stephena Kinga.  Od Kinga som zatiaľ čítala len jednu knihu a to Pod kupolou, ktorá bola úplne skvelá a mám rozočítanú ďalšiu a to Řbitov zvířátek. Samozrejme som sa po nich chystala aj na ďalšie kingovky, keďže Kingov štýl sa mi zatiaľ veľmi páči, tak som rada, že som sa dostala k ďalšej knihe z jeho bohatej tvorby. Túto knihu som videla dávnejšie vo filmovom spracovaní tak som zvedavá aká je knižná predloha. Aj keď posudzujem len z dvoch kníh verím, že sa mi aj táto kniha bude páčiť rovnako ako tie dve, ktorú už mám za sebou. :)

Poslednou knihou, ktorá mi tento mesiac pribudla je recenzný výtlačok knihy Démonológ od Andrewa Pypera, ktorý mi poskytlo vydavateľstvo Ikar. Knihu som si plánovala kúpiť, hneď po vydaní preto ma fakt potešila možnosť vziať si túto knihu na recenziu. Knihu práve čítam a veľmi sa mi páči nehovoriac o tom, že mám neskutočnú chuť prečítať si aj knihu Stratený raj od Johna Miltona, ktorá sa v knihe takmer neustále spomína. 😀

Takže to je na tento mesiac z mojich prírastkov všetko. A čo vaše prírastky v knižniciach? :)

Knižné prírastky (21)

Prvý mesiac roku 2014 je za nami a s ním mi aj samozrejme pribudli nejaké tie knižky, o ktoré sa s vami teraz podelím. Nebolo ich veľa ale ja som rada aj za tých pár. Koniec koncov nemôže ich byť každý mesiac veľa. Kedy by to potom človek čítal. 😀 Celkovo sa mi za tento mesiac nazbierali 4 knihy. Dve som si kúpila a dve som dostala. Tak prejdime k nim. :)

Ako prvé teda budú knihy, ktoré som si kúpila. (Pôvodne som si plánovala kúpiť kníh viac a takisto aj knižnicu no plány mi skrížil notebook, ktorý odmieta poslušnosť a tak som sa nakoniec rozhodla, že si v prvom rade kúpim ten. :) ) Prvou knihou je Robokalypsa od Daniela H. Wilsona. Na knihu som videla všelijaké názory no mňa téma strojov, ktoré sa rozhodli vzbúriť a zničiť ľudstvo skutočne zaujala. Možno je to aj tým, že mám napozerané všetky filmy Terminátora, neviem ale skrátka som neodolala a knihu som si kúpila. Momentálne ju čítam a dosť ma baví tak hádam mi to vydrží aj do konca.

Druhou zakúpenou knihou je Pád anjelov od Susan Ee. Anjeli to je v knihe pre mňa takmer jasná voľba. Takže, keď som bola na víkend v Bratislave u Sue a mala možnosť si túto knihu v kníhkupectve so sebou odniesť aj som tak urobila. (Ale teda nájsť ju nám dalo zabrať. Nakoniec sme zistili, že ju ešte ani nestihli dať na pult 😀 )  Samozrejme, že som ju stihla aj zhltnúť. Veľmi dobre sa čítala, bola zaujímavá, postavy rovnako a ja môžem teraz nadávať, že nemám pokračovanie. 😀 Určite by som na ňu rada napísala recenziu tak hádam sa k tomu dokopem. 😀 Ale predtým to asi stihnem ešte raz zhltnúť, keď sa dostane do rúk aj mojej blog sister. :)

A teraz prejdem ku knihám, ktoré som dostala. Prvou je Zlodejka kníh od Markusa Zusaka. Nieje to to nové vydanie s filmovou obálkou ale pôvodné, ktoré som dostala od Sue, ktorá sa rozhodla si kúpiť práve verziu s filmovou obálkou a túto mi dala. (Neviem ale osobne sa mi táto obálka páči viac. :) ) Pre mňa to bude s touto knihou druhý pokus, keďže už som ju raz mala rozčítanú ale odložila som ju, pretože mi akosi prekážali nemecké výrazy v knihe, ktorým som nerozumela no pokúsim sa dať knihe ďalšiu šancu a povzniesť sa nad tú nemčinu v nej.

Poslednou knihou, ktorú som tento mesiac dostala je kniha Podvedený anděl od Melissy De La Cruz. Je to piata kniha zo série Blue bloods, série, ktorú absolútne žeriem a som rada, že sa vydáva aspoň v češtine. Mám síce ešte len rozčítaný štvrtý diel – Spící tajemství (ktorý by som už tiež mohla dočítať :D) no už teraz sa teším na päťku, na ktorú nemusím po prečítaní čakať a rovno sa môžem do nej pustiť.

Tak to je za mesiac január všetko. :) O mesiac sa ozvem s novými prírastkami, hádam sa mi podarí kúpiť si knihy, na ktoré si robím zálusk. :)   A čo pribudlo vo vašich knižniciach? :)

Knižné prírastky (20)

 

Decembrové knižné prírastky sa ako to už v decembri býva niesli v znamení Vianoc a teda v znamení darčekov. Nieje ich dáko extra veľa ale myslím si, že málo ich tiež nieje. Je ich skrátka tak akurát a aké knihy sú to konkrétne hneď prezradím. :)

Začnem knihami, ktoré som si tento mesiac kúpila a to konkrétne knihou Znamenie exorcistu od Pátra Amortha. Neviem, či by som ju tiež nemala zaradiť do kníh darovaných keďže som si ju vlastne kúpila za peniaze, ktoré som dostala k Vianociam len trochu popredu. Od autora už mám doma jednu knihu a to Posledný exorcista. Po jej dočítaní som si povedala, že rozhodne si od neho prečítam kníh viac a tak, keď som túto knihu uvidela v obchode bola to pre mňa skrátka jasná voľba a tak som si ju niesla k pokladni.

Teraz prejdem k darčekom. Celkovo sa mi tento mesiac nazbieralo sedem kníh, z čoho logicky vyplýva, že nasleduje šesť kníh, ktoré som dostala ako darčeky. Prvou knihou je kniha Ako si neskaziť život od Jarmily Repovskej. Knihu som dostala od mamy, nebola pre mňa síce žiadnym prekvapením, keďže som si ju sama vyberala no i tak ma neskutočne potešila. Pre túto knihu som sa rozhodla pretože som si povedala, že si prečítam viac kníh z vydavateľstva Koruna a v druhom rade som využila akciu, ktorá na stránke vydavateľstva pred Vianocami prebiehala. Knihu mám práve rozčítanú a musím povedať, že sa zaradí medzi knihy tohto vydavateľstva, ktoré isto stáli za kúpu.

Ďalej je tu kniha Túžba a zrada od Hannah Kentovej. Knihu som si všimla vďaka Sue, ktorá mi na ňu dala link na martinus.sk v prvom momente som ho len tak zbežne prebehla s tým, že ok dá sa. No neskôr, sa mi ten príbeh začal pozdávať viac a ja som si povedala, že si ju asi predsa len zadovážim a prečítam. No a Ježiško to asi vedel alebo počul, pretože knihu som dostala ako darček, čo ma neskutočne potešilo. Takže Túžbu a zradu už mám pekne na stole a čaká, kedy sa aj so zvyškom darčekov dostane do poradia.

Treťou darovanou knihou je kniha Učiteľova dcéra od Julie Klassenovej. Na knihu som narazila na stránke Kumran.sk a tam ma hneď zaujala obálkou (no nie je skvelá?) aj anotáciou. A tu zasa raz zaúradoval Ježiško a priniesol mi ju do daru. Knihu som už prečítala a stihla ju dať aj do koncoročného zhrnutia ako najromantickejšiu knihu, akú som za minulý rok čítala. Po jej dočítaní mi bolo veľmi ľúto, že kniha nemala ešte viac strán, i keď ich mala beztak dosť, rovných 404. Autorkin štýl sa mi páčil natoľko, že rozhodne siahnem aj po nejakej ďalšej knihe z jej tvorby, no a ako som sa dozvedela tento rok plánuje vydavateľstvo i572.net preložiť autorke aj ďalšiu  knihu.

Nasledujúca kniha, tak ako v prípade Túžby a zrady, ma spočiatku neohúrila alebo teda nezaujala natoľko, aby osm si ju hneď bežala kúpiť. No neskôr sa mi to zasa rozležalo v hlave a keď som si na druhýkrát pozrela o čom kniha je (určite som to na ten prvý len prebehla) zaujala ma. Tou knihou je Tahle píseň ti změní život od Leily Sales. Knihu som dostala od Sue, ktorá mala možnosť ako poďakovanie za spoluprácu v roku 2013 si vybrať knihu z Albatrosmedia. Keďže vedela, že si plánujem túto knihu kúpiť vypýtala si ju z Albatrosu a darovala mi ju, za čo som jej veľmi vďačná. :)

Predposlednou knihou je kniha Medzi nebom a morom od Karen Kingsburyovej. Knihu som dostala takisto od Sue no tentokrát ako vianočný darček. Sue vie ako v poslednej dobe žeriem knihy vydavateľstva Kumran tak ma tento darček nesmierne potešil a keďže som si povedala, že tento rok prečítam z vydavateľstva Kumran viac kníh prečo nezačať práve touto. :) Na knihu som čítala rôzne recenzie ako negatívne tak i pozitívne, no keďže ja si rada robím názor sama povedala som si, že si knihu prečítam a uvidím, či je taká zlá ako sa v niektorých recenziách uvádza alebo naopak je taká dobrá ako tvrdia tie druhé. Uvidíme, každopádne sa na ňu teším.

Poslednou knihou je historický román Královna ze Sáby od Mareka Haltera. Keďže mám historické romány rada nečudo, že ma práve táto kniha zaujala v edičnom pláne Albatrosu a samozrejme som sa zasa o nej prekecla a tak sa kniha ocitla na zozname vianočných darčekov. Teraz sa už len rýchlo k nej prepracovať. Ešte som dostala zopár záložiek, no na tie som počas fotenia kníh akosi pozabudla takže ich len takto spomeniem. :)
Tak to je za mesiac december, čo sa knižných prírastkov odo mňa všetko a uvidím, čo pribudne v januári. :)

Knižné prírastky (19)

Novembrové knižné prírastky sa budú niesť v duchu knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorý sa už tradične v novembri koná v Bratislave a odkiaľ som si priniesla menšiu kôpku kníh, pretože odolať im bolo nad moje sily. 😀 Ale nie všetky, ktoré si našli v novembri cestu do mojej zbierky sú odtiaľ ale čo budem kecať poďme ku knihám. :)

Takže začnem knihami, ktoré som si v novembri kúpila. Je ich presne desať a aké to sú vám poviem hneď. Prvou knihou je kniha Nevera na dva ťahy od slovenskej autorky Beaty Štrauchovej. Knihu som si všimla dávnejšie no až recenzia na blogu u Catty (u teba nachádzam samé dobré knihy :D) ma na knihu poriadne navnadila a ja som si ju pri prvej možnej príležitosti kúpila. A neľutujem, pretože kniha to bola fakt skvelá a ja som sa od nej nevedela odtrhnúť a po dočítaní vo mne ostalo kopec otázok a hlavne jedna a čo je s nimi ďalej? Knihu fakt odporúčam. :)
Ďalšou kúpenou knihou a taktiež na Bibliotéke sú Tri kroky do pekla, najnovšia kniha Mirky Varáčkovej. Na knihu som sa tešila už v momente, kedy som vedela, že ju má Mirka na pláne pretože jej knihy sú skrátka moja srdcovka, ktorá ma priviedla k slovenskej tvorbe. Ešte som sa k jej čítaniu síce nedostala ale veľmi sa na ňu teším.
Lekcie z nenávisti od Martiny Monošovej sú mojou treťou kúpenou knihou za november a opäť od slovenskej autorky. Kniha ma zaujala anotáciou, trailerom a samozrejme aj obálkou takže sa taktiež teším, kedy sa do nej pustím.
A poslednou knihou z pera slovenskej autorky, ktorú som si tento mesiac kúpila je kniha Trojlístok z internátnej izby od Leny Riečanskej. Od autorky mám prečítané dve knihy jej najnovšiu knihu Čerešňa na šľahačku a Nebo, peklo, raj. Obe sa mi páčili tak som si povedala, že si od tejto autorky zadovážim ďalšiu. Trojlístok som našla v slušnej akcii tak som po ňom okamžite siahla.
Nasledujúce knihy sú už od zahraničných autorov. Prvou je kniha Júlia od Anne Fortierovej, ktorú som taktiež ako Trojlístok z internátnej izby kúpila v zľave. Po knihe som už poškuľovala dávno no vždy ma odradila jej cena a povedala som si, že možno ju aj zlacnia a stalo sa a ja som si ju spokojne odniesla domov.
Potom tu mám Spisy 4: Stín z času od H.P. Lovecrafta. Na túto knihu som čakala rok a konečne ju mám v poličke a pekne som ňou uzavrela Lovecraftove spisy. Nehovoriac o tej úžasnej fialovej obálke. 😀
Treťou knihou je Zamilovaní až po uši od Heather Webberovej. Aj po tejto knihe som už zopárkrát pokukovala s tým, že by som si ju prečítala no nikdy som sa k tomu dajako neodhodlala no to zmenila akcia BUXu na Bibliotéke, kde som si ju kúpila v zľave. Momentálne mám síce prečítaných pár strán no z nich ešte knihu súdiť nemôžem. :)
Ďalej tu mám knihu Egypťan Sinuhet od Miku Waltariho. I túto knihu som mala v hľadáčiku už nejakú tú dobu no zohnať som ju akosi nevedela preto som jednoducho neváhala, keď som ju našla v antikvariáte iba za 3 eurá. Za takú cenu by som ju asi tak ľahko nenašla tak som si ju hneď uchmatla skôr ako si ju vezme niekto iný. :)
Predposlednou knihou je kniha V pasci od Michaela Northropa. Spočiatku som si knihu veľmi ani prečítať nechcela neviem prečo ale spočiatku ma dáko výrazne neohúrila. Potom ju čitala Sue zo Secret world of deep soul a jej pozitívna recenzia ma presvedčila, že som mala svoj názor prehodnotiť a tak som si ju taktiež na Bibliotéke kúpila ale s čítaním asi počkám na medzi vianočné obdobie. 😀
A sme pri poslednej kúpenej knihe, ktorou je Nekompromisná od Hannah Farverovej. Ako som už minule spomínala v poslednej dobe rada siaham po knihách vydavateľstva Kumran. Povedala som si, že tento krát skúsim túto tak uvidím ako sa mi bude páčiť.

Teraz prejdem ku knihám, ktoré som dostala. Je ich celkom deväť a ja opäť začnem knihami domácich autorov. Prvou je novinka Kristíny Mišovičovej pod názvom Čakanka. Knihu som dostala od autorky a veľmi pekne jej za ňu ďakujem. Od Kiky mám prečítané dve knihy takže túto som samozrejme chcela mať v zbierke už len aby som si na ňu našla čím skôr čas. :)
Nasledujúcu knihu som taktiež dostala od samotnej autorky, ktorá ma tým parádne prekvapila. Tou knihou je Kvarteto od Slávky Koleničovej. Od tejto autorky som zatiaľ žiaľ nič nečítala a práve Kvarteto som mala v pláne si zadovážiť no autorka mi týmto darčekom tak nejak skrížila plán no ja jej veľmi za ňu ďakujem. :)
A do tretice tu mám ešte jednu knihu slovenskú knihu, ktorú mi taktiež venovala a podpísala sama autorka. Je to novinka Michaely Elly Hajdukovej pod názvom Tajomstvo tvojho rodu. (Vidíš Miška, my sme ti vraveli, že ti táto kniha vyjde 😉 ) Tak ako pri Mirkinej knihe i pri Miškinej som sa na ňu tešila už dávno predtým ako vyšla pretože Miškina prvotina Všetky moje tváre sa mi nesmierne páčila. Miške sa takisto podarilo ma riadne prekvapiť, keď som si prelistovala knihu a objavila na konci v poďakovaní svoje meno chvíľu som neverila vlastným očiam. Skutočne ma to šokovalo no i potešilo. :)
Ďalším darčekom je kniha Ostré predmety od Gillian Flynnovej. Knihu som si všimla vďaka českému vydaniu, ktoré má fakt vydarenú obálku len tá cena ma odrádzala tak som si povedala, že mi stačí aj slovenská obálka veď v konečnom dôsledku ide o príbeh. A práve toto naše vydanie som dostala a som zaň rada.
V pekle sa neplače od Lenky Gahérovej je ďalšia darovaná kniha, ktorá si našla cestu do mojej poličky. Od Lenky som taktiež ešte nič nečítala no chcela som to napraviť takže ma tento darček potešil pretože je na takúto nápravu naozaj vhodný. :)
Nasledujúce dve knihy, ktoré som dostala majú niekoľko spoločných vecí. Po prvé sú to YA knihy, po ďalšie obe vyšli vo vydavateľstve CooBoo a po tretie obe ma zaujali dávno predtým ako som vedela, že u nás alebo u susedov vyjdú. Prvou je Svůdné zlo od Wendy Higginsovej a druhou Moje sladké šestnáste storočie od Rachel Harrisovej. Na obe som veľmi zvedavá tak uvidím ako sa mi nakoniec budú pozdávať.
Z darovaných kníh mi zostávajú posledné dve. Prvou je kniha, ktorú som chcela neskutočne dlho a nevedela som ju zohnať lebo to je už tak akosi problém. Videla som rovnomenný film a skrátka som si povedala, že toto si musím prečítať len nebolo ako. Tou knihou je Interview s upírom od Anne Riceovej. Neskutočne som bola šťastná, keď som ju dostala a ešte viac sa teším, kedy sa do nej začítam. :)
A poslednou knihou je záverečný diel trilógie od Paula Hoffmana, Pod krídlami smrti. Prvé dve knihy som si kúpila za veľmi dobrú cenu no túto som chcela mať čo najskôr tak som bola rada, že som ju dostala a keďže autor mal počas Bibliotéky aj besedu dala som si ju hneď aj podpísať. :)
To je ku kúpeným a darovaným knihám všetko a teraz knihy na recenziu. Začnem opäť domácou tvorbou. Prvou knihou na recenziu je najnovšia kniha Jany Pronskej, Kliatba, ktorú mne spolu so Sue poslala na recenziu samotná autorka. Veľmi pekne sa jej chcem za ňu ešte raz poďakovať. :) Ďalšie dve knihy mi prišli za recenzie z vydavateľstva Ikar. Prvá je kniha Neviditeľný strážca od Dolores Redondovej a druhá Chamtivosť od J.R. Wardovej.
Ku knihám je to síce na tento mesiac všetko no mne nedá sa nepodeliť ešte o zopár vecí, ktoré viac menej s knihami súvisia. Ako som už spomínala spolu so Sue sme boli na Bibliotéke. Odtiaľ som si priniesla niekoľko záložiek i hrnček, ktorý mám za nakúpené knihy, niekoľko ďalších záložiek som dostala od Sue (diki :) ). Okrem záložiek tu mám ešte dve veci, za ktoré sa chcem poďakovať dvom slovenským autorkám a to konkrétne Ruženke Scherhauferovej a Lene Riečanskej, od ktorých mám dve krásne vianočné ozdoby (áno ja viem bola aj čokoládka no tá padla za obeť 😀 ). Oba darčeky ma prekvapili a veľmi potešili. :)

Tak ale to už je za november naozaj všetko. Ako vyzeral váš knižný november? :)

Knižné prírastky (18)

Keďže je dnes prvý novembrová deň je tak trochu čas zhrnúť si knihy, ktoré mi za október pribudli v mojej preplnenej poličke. 😀 Tento mesiac mi pribudlo 5 kníh. Dve som si kúpila, dve sú na recenziu a jednu som vymenila. Takže prejdime k nim. :)

Najprv ku knihám, ktoré som si za mesiac október kúpila. Prvou kúpenou knihou je Perla v piesku od Tessy Afsharovej. Kniha ma zaujala nejaký čas pred jej vydaním, kedy som ju objavila na stránke vydavateľstva Kumran (v poslednej dobe ich knihy žeriem :) ). Zaujala ma obálkou, zaujala ma anotáciou a tak som si povedala, že si ju po vydaní musím zadovážiť a tak mi pribudla v knižnici a ja som ju samozrejme aj stihla prečítať. Kniha bola skvelá a mne bolo ľúto, že som ju tak rýchlo zhltla. :)

Druhou kúpenou knihou je kniha Strážcovia Varadína od Juraja Červenáka. Už dávno som si chcela od tohto autora niečo prečítať a práve táto kniha znela zaujímavo tak som si ju kúpila samozrejme som si ju aj rozčítala no momentálne je odložená na poličke. Síce nie som veľmi ďaleko no zatiaľ to vidím tak dajako priemerne. Uvidíme ako to bude ďalej. :)

Ďalej je tu kniha, ktorú som vymenila za knihu Prekliatie vlkov od Andrey Cremerovej. Vymenila som ju za knihu Quo vadis od Henryka Sienkiewicza. Knihu Quo vadis som si chcela prečítať už dávnejšie ale nikdy som sa nedostala k tomu, aby som si knihu kúpila takže ma táto výmena skutočne potešila. Vydanie síce nie je najnovšie ale to vôbec nevadí pretože je z vydavateľstva Tatran a ten podľa mňa mal aj má skvelé väzby kníh. :)

A prejdime na knihy, ktoré mi prišli na recenziu. Rovnako ako knihy kúpené sú dve. Prvou je kniha Chamtivosť od J.R. Wardovej. Knihu som si všimla v českom vydaní a isto by som si ju bola kúpila aj v češtine no neskôr som zistila, že sa jej vydanie chystá aj u nás (a tá obálka!) a tak som si povedala, že tento krát zostanem verná rodnému jazyku a prečítam si ju v slovenčine. Knihu práve čítam a skutočne ma baví úprimne už teraz mi je ľúto, že ju čoskoro dočítam. :)

Ďalšou knihou, ktorú som dostala na recenziu je novinka vydavateľstva Koruna a teda kniha Arnarove deti od Blanky Gondovej. Kniha ma síce stále čaká v poličke, no ja sa na ňu už teraz teším, keď som si ňou tak listovala zaujala ma na prvý pohľad pretože jej grafické spracovanie je krásne. :)

Takže to je za mesiac október odo mňa všetko. A čo vy? Aké sú vaše prírastky? :)

Knižné prírastky (17)

O dva dni je tu koniec mesiaca takže je aj pomaly najvyšší čas zosumarizovať si ten predchádzajúci z pohľadu kníh, ktoré sa mi stále viac a viac kopia (áno už si vážne musím kúpiť knižnicu 😀 ).

Začnem knihami, ktoré som si tento mesiac kúpila. Sú štyri a na čítanie všetkých sa fakt teším. Prvé dve knihy dám spolu keďže sú z jednej série. Ide o knihy Ľavá ruka Boha a Posledné štyri istoty od Paula Hoffmana. Túto sériu som si chcela prečítať už dávno a vďaka jednej skvelej stránke s parádnymi akciami som prvé dve knihy našla za celom dobré ceny no a to bol skrátka hriech nekúpiť si ich.

Ďalšou kúpenou knihou je kniha Pánu učiteľovi z lásky od E.R. Braithwaita, ktorú som si kúpila v Trnave kým som čakala na Sue a naše stretnutie s Mirkou Varáčkovou. Knihu som uvidela v kníhkupectve za necelé dve eurá a tak som si povedala, že ju beriem keďže film ňou inšpirovaný bol dobrý povedala som si, že si prečítam aj predlohu.

A posledná kniha, ktorú som si tento mesiac kúpila je kniha Dracula, má láska od Syrie Jamesovej. Knihu som si vybrala na odporúčanie kamarátky a zároveň aj autorky Michaely Elly Hajdukovej. Kniha ma z jej podania hneď zaujala a ja som ju okamžite chcela mať tak som si ju spolu s knihami zo série Ľavá ruka Boha objednala za skvelú cenu.

Z kúpených kníh je to všetko a tak prejdem na knihy, ktoré som dostala do daru. Zhodou náhod sú taktiež štyri a taktiež som za ne veľmi vďačná. Prvou knihou je kniha Anjeli pre život od Anselma Grűna. Knihu som našla v obchode, v ktorom pracuje krstá za celkom super cenu. Nevedela som sa rozhodnúť či si ju vziať alebo nie aj keď je pravda, že ju chcem mať už dávno a tak ju mama vzala a kúpila mi ju.

Ďalej tu mám tri knihy, ktoré mi darovala Sue. Za všetky jej neskutočne ďakujem a ani neviem ako jej to vynahradím. :) A tými tromi knihami sú Americkí bohovia od Neila Gaimana, Padlí anjeli 2 od Thomasa E. Sniegoskiho a Nejhloupější anděl od Christophera Moora.

A zostala mi ešte jedna posledná kniha, ktorá nespadá ani do jednej kategórie a tou knihou je Neviditeľný strážca od Dolores Redondovej, ktorú mi poskytlo vydavateľstvo Ikar na recenziu a ktorú už som aj začala čítať tak uvidím, čo to bude zač pretože podľa anotácie znie fakt zaujímavo. :) A to je na tento mesiac naozaj všetko myslím, že je to viac než dosť. :) O aké knihy ste obohatili svoje knižnice vy? :)

Knižné prírastky (16)

Pomaly sa nám končí posledný prázdninový mesiac (teda prázdninový ako pre koho). Ja som si ani poriadne neuvedomila, kedy tento mesiac stihol tak ubehnúť a už o týždeň sa nám pomaly ale iste končí. Aj tento mesiac sa mi nahromadilo zopár kníh a tak vám teraz ukážem o aké knihy ide.

Na knihu, ktorou svoje tohto mesačné knižné prírastky začnem som sa tešila od momentu, kedy som zistila, že vôbec vyjde. Tou knihou je Angelopolis pokračovanie Angelológie od Danielle Trussoniovej. Za možnosť prečítať si túto knihu v predstihu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Ikar, ktoré mi poskytlo jej reading copy. Knihu som si skutočne užila a jediné, čo mi možno prekážalo bol počet strán. Prijala by som aj viac. :)

Ďalšou knihou, ktorá mi pribudla je najnovšia kniha od Naty Sabovej, ktorá nesie názov Hry o lásku. Knihu mám aj s venovaním a podpisom autorky, čomu sa neskutočne teším a veľmi pekne jej ďakujem. :) Svoj názor na ňu si nechám do recenzie, ktorú si budete isto môcť prečítať a isto to bude skoro, keďže ju mám práve rozčítanú.

Nasledujúce dve knihy som si kúpila v akcii za naozaj skvelé ceny. Prvou je Maximum Ride: Anjelský experiment od Jamesa Pattersona, ktorú som kúpila v kníhkupectve Panta Rhei v Bratislave za rovné dve eurá. Tej cene sa nedalo odolať a tak som si ju hneď niesla k pokladni. Knihu som si chcela prečítať dávnejšie a toto bola skrátka šanca, aby sa tak stalo. :) Druhou knihou je Priechod od Justina Cronina, ktorý som si kúpila iba dnes v Trnave v kníhkupectve Knihy pre každého za necelých šesť eur, čo je z pôvodnej ceny pekná zľava a keďže mám doma pokračovanie tejto knihy povedala som si, že by nebolo od veci zadovážiť si ju takže teraz už len aby sa dostala do poradia na čítanie. :)

Poslednou knihou tohto mesiaca je Divočina od Cheryl Strayedovej, ktorú som dostala od Sue. Na knihu som síce čítala samé skôr negatívne ohlasy no prečo si nespraviť názor sama no nie? Tak uvidím ako sa bude páčiť alebo nepáčiť mne.

Pre tento mesiac je to z mojich prírastkov všetko. A čo pribudlo v knižniciach vám? :)

Knižné prírastky (15)

Pomaly ale iste sa blíži koniec prvého pre niekoho prázdninového mesiaca a tak je už aj pomaly čas, aby som  zosumarizovala, čo mi pribudlo v knižnici a alebo skôr, čo už nemám pomaly kam dávať. Aj keď kníh nikdy nie je dosť no nie? 😀 Takže prejdem k tým knihám. :)

Prvú štvoricu kníh otvárajú dve knihy, ktoré som si chcela zadovážiť už dávno. Sú to posledné dve knihy zo série Padlí anjeli od Lauren Kateovej a to Vášeň a Vykúpenie. Obe som dostala k meninám a som za ne veľmi vďačná. :) Potom tu mám ďalšiu knihu, ktorú som si taktiež chcela zadovážiť a prečítať a to Osudnú cestu od Kathy Reichs. Už teraz sa teším, kedy sa do nej pustím. :) A posledná kniha prvej štvorice je kniha Melón od Marian Keyes. Po pravde neviem čo by som k tejto knihe povedala zaujala ma obálkou anotácia znela taktiež dobre a tak nakoniec skončila u mňa. Uvidím, čo bude zač. :)

Ďalšiu štvoricu otvára kniha Bojová pieseň tigrej matky od Amy Chua. Kniha ma zaujala vďaka recenzií u Catty na blogu a tak som sa rozhodla, že si ju prečítam takže som na ňu zvedavá. Ďalej tu mám dve slovenské knihy prvou je Kámasútra našich klamstiev od Andrei Rimovej, ktorá ma zaujala anotáciou i trailerom. Priznám sa, že od tejto autorky som ešte nič nečítala a tak som zvedavá ako mi jej štýl sadne. Potom tu je najnovšia kniha od Leny Riečanskej Čerešňa na šľahačku, ktorú mi autorka aj podpísala, čomu sa neskutočne teším. Od Leny som na rozdiel od predchádzajúcej autorky jednu knihu čítala a tak sa na túto ďalšiu teším a musím si na ňu spraviť čím skôr čas. :) A som pri poslednej knihe tejto štvorice a zároveň pri knihe, za ktorú som neskutočne vďačná Sue. :) Ide o knihu 451° Fahrenheita od Raya Bradburyho. Túto knihu chcem neskutočne dlho ale samozrejme, keďže nejde o nič nové tak zohnať ju je skutočný problém a ja som už neverila, že sa k nej dostanem. No na moje prekvapenie ju Sue splašila a darovala mi ju k meninám a ja som bola skutočne prekvapená a nadšená. :)

Nasledujúce tri knihy sú zo série Malé klamárky, ktorej autorkou je Sara Shepardová. Sú to prvé tri knihy – Malé klamárky, Dokonalé a Neodolateľné. Túto sériu po pravde poznám skôr v seriálovej podobe, ktorú som ani neviem z akého dôvodu prestala sledovať no povedala som si, že skúsim knihy. A k týmto som sa dostala vďaka výmene s blogerkou Maťou zo Sveta kníh, za knihy, ktoré zasa chcela ona (sú na ceste). :)

Posledné dve knihy som si tento mesiac kúpila. I keď prvá je teda darčekom k meninám od mamy ale kúpila som si ju ja lebo ona nevie, čo presne za knihy by som chcela. A tak som si vybrala knihu Spící tajemství  od Melissy De La Cruz. Na knihu som sa tešila veľmi dlho a konečne ju mám a samozrejme ju už aj čítam a bohužiaľ podľa toho ako ma neskutočne baví aj skoro dočítam. Kniha je 4 dielom v sérií Blue bloods, ktorá je jednou z mojich najobľúbenejších upírskych sérií (aj keď táto nie je tak čisto upírska) a prekonala u mňa aj slávnu Vampire Academy. A poslednou knihou tohto mesiaca je Peklo od Roberta Olena Butlera. Kniha ma zaujala svojou anotáciou. Síce neviem ako sa mi bude páčiť ale povedala som si, že to risknem a uvidím čo na ňu poviem tak som zvedavá. :)

Tak to je na mesiac júl z mojej knižnice všetko. A čo pribudlo v zbierkach vám? :)

Knižné prírastky (14)

Síce sa ešte mesiac jún neskončil podelím sa o svoje prírastky pretože mi je tak dajako jasné, že tento  mesiac mi už nič nepribudne. Tak teda tu je niekoľko kníh, ktoré mi predsa len pribudli.

Prvou knihou je kniha, ktorú som si jednoducho musela kúpiť. Prečítať si ju chcem už pekne dlho a keďže som prepásla šancu kúpiť si ju u nás na  Burze kníh za nejakých zanedbateľných pár centov (marí sa mi, že 20) nemohla som si ju nechať ujsť, keď som ju našla v kníhkupectve v zľave za 2 eurá. A tou knihou je Frankenstein od Mary W. Shelley. Ďalej sú tu tri knihy, ktoré som dostala. Prvé dve od samotných autoriek, ktorým sa chcem za ne opäť pekne poďakovať. Prvá je kniha Ja ti to vrátim od Vity Jamborovej. Na knihy tejto autorky sa vždy neskutočne teším. Mám prečítané temer všetky (chýb mi už len jedna, do ktorej sa plánujem pustiť v najbližšej dobe). Ďalej tu mám knihu Čo môžu muži, môžem aj ja od Silvie Antalíkovej, ktorú som dostala od autorky na recenziu. Knihu som už samozrejme prečíta a na to, že to bola autorkina prvotina to bolo skutočne vydarené. :) A posledná kniha, ktorú som tento mesiac dostala je kniha Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol od Jonasa Jonassona. Knihu som dostala od Sue a i keď ona sama nebola extra nadšená som na knihu zvedavá už len z dôvodu či sa zhodneme alebo sa mne kniha zapáči.

Tento mesiac som dostala ešte jednu knihu no i napriek tomu mi nepatrí. Ako to? No kniha je určená pre vás, ktorí navštevujete môj blog pretože bude ňou v najbližšej súťaži. Ide o knihu Láska na dvoch kolesách od slovenskej autorky Enje Rúčkovej, ktorá sama knihu do súťaže venovala. Veľmi pekne jej za to ďakujem. :)

Tento mesiac sa mi podarilo aj čo to vyhrať. Na stránke autorky Lindy Poitevin, sa mi pošťastilo vyhrať elektronickú knihu Gwynneth Ever After a to, že som ju vyhrala ma veľmi prekvapilo vzhľadom na to koľko ľudí malo o ňu záujem a výhercovia boli len traja. Vyhrala som ešte niečo a to ešte pred mesiacom na blogu Books In Ashes no výhra sa nedostavila a neviem, či mám po nej vyhlásiť pátranie ale tak stáva sa. :)

Takže to je z tohto mesiaca i keď predčasne odo mňa všetko. O mesiac sa snáď prihlásim s prírastami znova. :)