Archívy kategórií: novinky

Zaostrené na novinky – OKTÓBER

znn

647213Autor: Elie Wiesel
Názov: Noc
Dátum vydania: 9. 10. 2014
Anotácia: Noc Elie Wiesela je první knihou románové trilogie Noc, Úsvit a Den. Vedle děl Primo Leviho a Deníku Anny Frankové je kniha považována za jeden z pilířů literatury o holocaustu. Na rozdíl od Úsvitu a Dne, jež jsou literární fikcí, popisuje román Noc vlastní zážitky autora – mladého ortodoxního Žida, pocházejícího z rumunského města Sighetu Marma?iei v Transylvánii. V roce 1944 byl s rodinou deportován do nacistických vyhlazovacích táborů Osvětim a Buchenwald. Jeho víra v Boha a důvěra v lidskost byla otřesena. Své hrůzné zážitky se odhodlal vylíčit teprve až letech 1954 – 1955 v rozsáhlém rukopisu psaném v jidiš. Jeho podstatně zkrácená verze byla roku 1956 vydána v Argentině pod názvem Un di velt hot geshvign (A svět mlčel). V roce 1958 vyšla ve francouzštině pod novým názvem La Nuit v pařížském vydavatelství Les Éditions de Minuit a v roce 1960 v angličtině jako Night, zásluhou newyorského vydavatelství Hill & Wang..

643723Autor: Robyn Schneiderová
Názov: Tím všechno začíná
Dátum vydania: 15. 10. 2014
Anotácia: Ezra Faulkner, tenisová hvězda a všeobecný školní mazánek, je přesvědčený, že na každého v životě čeká nějaký průšvih. Je jedno, jak obyčejným životem člověk žije, někde za rohem na něj číhá menší nebo větší tragédie, která mu obrátí svět naruby a kterou teprve všechno začíná. V Ezrově případě je tou tragédií bouračka, která mu sice vzala veškeré vyhlídky na kariéru v tenise, ale zato mu otevřela úplně nové dveře a Ezra se nestačí divit, co všechno ho může potkat na debatních turnajích nebo jak je svět malý a jak krutě někdy osud zaplétá lidské příběhy. Palčivě vtipná kniha o tom, že ze samého středu na úplný kraj je to někdy jen krůček, a naopak. A přesto se zpátky nechce… 

644798Autor: Julie Klassenová
Názov: Učiteľ tanca
Dátum vydania: 15. 10. 2014
Anotácia: Keď sa Alec Valcourt, londýnsky učiteľ tanca, ocitne v role hlavy rodiny, presťahuje sa spolu s matkou a sestrou do zapadnutej dedinky v grófstve Devonshire, aby tu začal nový život. Čaká ho však nepríjemné prekvapenie: vedúca osobnosť dediny, lady Midwinterová, z istých dôvodov, ktoré sú pochované hlboko v jej minulosti, tanec zakázala. Alec nečakane nachádza spojenca v jej dcére. Hoci si spočiatku od koketnej Julie Midwinterovej udržiava odstup, postupne zisťuje, že pod smelým zovňajškom sa skrýva zraniteľná duša. Julia si napriek matkinmu nesúhlasu pekného učiteľa tanca hneď obľúbi, no nedokáže pochopiť, prečo odišiel z Londýna a vyhýba sa otázkam týkajúcim sa jeho minulosti. Podarí sa Julii s Alecovou pomocou odhaliť staré tajomstvá a vniesť do pochmúrnej dedinky a do matkinho uboleného srdca nový život? 

981Autor: Natalia Sanmartin Fenollerová
Názov: Procitnutí slečny Primové
Dátum vydania: 31. 10. 2014
Anotácia: Kouzelný příběh o lásce a přátelství mezi knihami
Slečna Prudencia Primová, nezávislá, distingovaná a „intenzivně otitulovaná“ žena, se nechá zlákat sugestivním inzerátem v novinách a přichází do kouzelného městečka San Ireneo de Arnois, kde nic není takové, jaké se zdá. Slečna Primová dostane za úkol uspořádat knihovnu „muže z křesla“, inteligentního, kultivovaného a hloubavého člověka. Překvapivý životní styl obyvatel městečka napřed vzbudí v nově příchozí údiv a zmatek. Postupně však tito podivuhodní a nekonvenční lidé, především muž z křesla a děti, vystaví zkoušce její vizi světa, její předsudky, nejniternější obavy a nejhlubší přesvědčení. Procitnutí slečny Primové je líbezný příběh o městečku, které se postavilo zády vlivům moderního světa. Je to kniha plná rozhovorů a diskuzí, zmatků a paradoxů, mužů a žen, knih, žárlivosti, lásky, květin, koláčů, a dokonce se v ní objeví i vánoční krocan.

645350Autor: Virginia C. Andrewsová
Názov: Vykoupení ohněm
Dátum vydania: 30. 10. 2014
Anotácia: Cathy a Chris žijí tajně v nezákonném svazku a vychovávají Joryho a Barta, syny z prvního Catherinina manželství, a adoptivní dcerku Cindy. Zdá se, že v jejich životě konečně zavládla pohoda a štěstí, avšak jen do chvíle, kdy se do nedalekého opuštěného domu přistěhují záhadní obyvatelé… 

 

Diamonds in rough|Pokračovanie príbehu sestier Diamondových už o dva mesiace

Meno Michelle Madow pre vás určite nie je neznámym pojmom a takisto nie je neznámym pojmom v amerických spisovateľských kruhoch. Na konte má úspešnú seriu The Transcend Time Saga, ktorá bola jej debutom. Teraz priniesla sériu z ineho súdka. Zmenila žáner a tak  na začiatku tohto roka uzrela svetlo sveta séria The Secret Diamond Sisters, ktorej prvá kniha The Secret Diamond Sisters vyšla 25. februára. Séria zachytáva príbeh troch sestier, ktoré začnú žiť so svojím dlho strateným otcom. Ale aj keď máte peniaze nie všetko je také ako sa zdá. Autorka nechcela nechať svojich fanúšikov dlho čakať a tak sa už v októbri a to konkrétne 28. októbra môžeme tešiť na pokračovanie tejto série, ktoré nesie názov Diamonds In Rough.

20821546All-access doesn’t mean no problems.
The three Diamond sisters survived the summer in style after coming to live with their long-lost billionaire father. But making a place for themselves at their exclusive new Las Vegas private school is throwing them any number of gold-plated curves. Savannah’s YouTube stardom turns into a Sweet Sixteen reality show extravaganza—with complimentary enemies on the side. Dangerous flirtations don’t keep Peyton from a gamble that will risk far more than she planned to bet. And when Courtney and the sisters’ archenemy, Madison, uncover two explosive secrets, it will rock even this town of glittering illusion—and turn their lives upside down all over again.
Sisterhood, first crushes, and scandalous secrets explode in book two of Michelle Madow’s riveting series, The Secret Diamond Sisters.

 

Dve novinky Silvie Antalíkovej

Silvia Antalíková po svojom knižnom debute  z roku 2012 pod názvom Čo môžu muži, môžem aj ja a jeho českým dvojčaťom Co můžou muži, můžu i já prichádza s ďalšou novinkou. Teda hneď s dvoma.

Prvou je e-kniha Miluj a rob si čo chceš, ktorá je zbierkou poviedok zo život a o živote, ktorá vyšla v auguste tohto roku v Druska books.

obalka69-456x608

Anotácia: Každý deň v živote človeka znamená prežívať mnoho protichodných zážitkov, ktoré sa na prvý pohľad vylučujú. Po dlhšom čase všetko začne dávať zmysel a vráti sa ako bumerang.

Silvia Antalíková vám prináša sériu úžasných poviedok, ktoré sú napísané veľmi pútavo.

Život sú kontrasty, tento deň, dve ženy, otec, darček, po rokoch, neskoro, ako to malo byť, bumerang, list Valentínovi, či symbióza. MILUJ – A ROB SI, ČO CHCEŠ, veď žiť je – napriek všetkému – úžasné.

UKÁŽKA:

Možno zavediem nový módny trend a budem prvá, ktorá zistí, že komár je vlastne milé, malé, domáce, prítulné a navyše i mimoriadne bystré zvieratko. Netreba mu kupovať žiadne granule, naje sa niekde vonku i sám, ani pri tom nezašpiní seba či misku. Netreba ho vonku vetrať, aj to dokáže sám! Ani nepĺzne. Ideálny k alergikom! Netreba ho očkovať u veterinára proti besnote a kliešťom. Nepotrebuje koterec, klietku, náhubok, škrabadlo na brúsenie pazúrov, oblečenie… Nie je to úžasné?! A to celý svet čaká na to, kým to zistím práve JA!?
– Vieš, som ročník 69. Toto číslo majú ľudia radi, ale nie práve v životopise! – zverujem sa mu.
Komár sedí na palubnej doske a normálne ma počúva! Smädný sosák má odložený pred sebou ako nepotrebnú slamku.
– Koľko rokov máš ty? – pýtam sa.
Neviem, čo odpovedá, trocha sa zamrví, aká škoda, že nerozumiem reči komárov! Ale keď budeme dlhšie spolu, zaručene sa naučím čítať z jeho očí, mimiky a posunkov.

***

639946Druhou novinkou, ktorú si už taktiež môžete kúpiť je kniha, tentokrát v tlačenej forme, Racioláska, ktorá vyšla takisto v auguste tohto roka vo vydavateľstve Marenčin PT.


Anotácia: 
Najsilnejším afrodiziakom sú peniaze. Platí, že sex = láska a láska = sex? Treba ešte v dnešnej dobe k sexu lásku, či len kreditku? Existujú ešte hranice medzi „obchodným vzťahom“ a láskou? Sú peniaze všemocné? Príbeh o dvoch priateľkách. Jedna z nich má sestru, ktorej chce pomôcť. Získa pre ňu peniaze, avšak sama sa pritom zapletie do obchodu s láskou…

UKÁŽKA:

Potrebujem prachy: Veľa prachov!, – upresnila, aby mi bolo jasné, že jej situáciu nevyrieši dajaká brigáda pri pokladni v obchodnom dome alebo v rýchlom občerstvení. – Musím pomôcť mame. Aspoň mame, keď už sestre nedokážem pomôcť, – skonštatovala rázne. Prikývla som. Viem, že na jej mieste by som sa zachovala rovnako. A pre záchranu svojej rodiny by som bola ochotná a schopná spraviť čokoľvek. – Vieš čo? A teraz si vyrazíme do mesta vyvetrať si hlavu!, – zmenila celkom tému nášho rozhovoru. – Zaslúžime si to!,- otvorila skriňu, vyhádzala z nej niekoľko kúskov oblečenia. Aj keď nemala veľa oblečenia, bola ochotná sa s ním podeliť. – Poď, rýchlo si niečo obleč z môjho, aby sme sa nezdržovali! Obliekli sme si na seba rýchlo pár vecí, ktoré núkal jej neveľký šatník. Aspoň sme dlho nevyberali a nezdržovali sa. O chvíľku sme už sedeli v električke, sledovali z okna utekajúce mesto a keď sa na nás niekto náhodou pozrel, nemohol ani len tušiť čo sme pred chvíľkou riešili. Električka číslo 5 smerovala z Rače do centra mesta na Obchodnú. Všade bolo vždy veľa ľudí a mňa vždy udivovalo toto ľudské mravenisko. Každý jeden človek – mravec sa posúval, presúval inam, žil si svoj život, svoj možno dopredu určený osud. Tváril sa pritom tajomne a nečitateľne ako zatvorená kniha. Vošli sme a popozerali niekoľko obchodíkov, kde nás z vonkajšej strany zaujal výklad. V kabínkach sme poskúšali pár handier z novej zimnej kolekcie. Bola už jeseň a blížila sa studená zima. Nekúpili sme si nič, vedela som, že Carmen je bez peňazí a ja som bola lojálna. Peniaze sme šetrili na niečo iné, na niečo ušľachtilejšie. Pre mamu! Bolo príjemné len tak spolu chodiť. Nemyslieť. Niekedy je fajn nemyslieť na nič! Vôbec na nič. Len na prítomnosť okamihu. Žiadna minulosť, budúcnosť. Iba práve prebiehajúca, príjemná prítomnosť. Možno je dobré mať občas starosti i problémy, aby sme si takéto obyčajné chvíľky vedeli vážiť a vychutnať si ich. Tak, ako raz za čas drahé šampanské. Piť ho každý deň by asi nikoho dlho nebavilo.

Knihu Miluj a rob si čo chceš si môžete zakúpiť TU a knihu Racioláska si môžete zakúpiť napríklad TU.

Zaostrené na novinky – SEPTEMBER

znn

642968Autor: Jodi Picoultová
Názov: Vypravěčka
Dátum vydania: 2. 9. 2014
Anotácia: Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi?

639906Autor: Wendy Higgins
Názov: Svůdné nebezpečí
Dátum vydania: 15. 9. 2014
Anotácia: Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud? 

631345Autor: George R.R. Martin
Názov: Súboj kráľov
Dátum vydania: 15. 9. 2014
Anotácia: Eddard Stark, gróf z Winterfellu, nasleduje príkaz svojho kráľa a priateľa Roberta Baratheona a opúšťa svoju vlasť na severe krajiny. Stáva sa kráľov poradca a zástupca, čo je neľahká úloha. Eddard je priamočiary, nebojácny a spravodlivý muž, ktorý sa s mečom v ruke postaví každému nebezpečenstvu. Avšak meč nie je účinný proti intrigám na dvore, ktoré ho nakoniec zdolajú a pripravia o život. Jeho dcéra, princezná Arya, utečie z hlavného mesta prezlečená za chlapca. Ovdovelá kráľovná dosadí na Železný trón svojho sadistického syna, ktorého ochraňuje s celou rodinou. Rytieri, ktorí zložili prísahu, že budú ocraňovať kráľovstvo pred nebezpečenstvom Severu, strácajú motiváciu a opúčťajú stanoviská. Barbari začínajú šípiť, že majú šancu na úspech, a zhromažďujú svojich bojovníkov. 

639080Autor: Leslye Waltonová
Názov: Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavenderové
Dátum vydania: 17. 9. 2014
Anotácia: Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

639896 (1)Autor: Kiera Cassová
Názov: Selekcia
Dátum vydania: 22. 9. 2014
Anotácia: Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.

642961Autor: Lena Riečanská
Názov: Nikdy mi nebolo lepšie
Dátum vydania: 23. 9. 2014
Anotácia: Život je úžasný, jedinečný, aj keď nie vždy si to myslíme. Napriek tomu asi každý z nás zažil chvíľku, kedy si povedal: „Nikdy mi nebolo lepšie.“ A takú chvíľku si chce uchovať v mysli navždy. Alebo…? Tento príbeh je o tom, ako v živote potrebujeme stretnúť lásku, ale hlavne – aké dôležité je mať v svojej blízkosti človeka, ktorý nás podrží v ťažkých chvíľach. Skutočný priateľ je ten, kto stojí pri nás, s kým sa môžeme smiať aj plakať. Anetin postoj k životu poznačil rozchod rodičov, keď bola ešte malým dievčatkom. Aj mamina túžba po objatiach, ale najmä otcova prelietavosť vo vzťahoch s inými ženami. Keď prežijete detstvo v takom prostredí, nie je jednoduché nájsť si v dospelosti muža, ktorý by zapadal do predstáv o prijateľnom partnerovi. Ale vnútorné túžby nepotlačíš. Sú tu a nútia človeka konať živelne. Aj Anetu zaskočili. Túži po láske, podvedome ju hľadá. Možno je blízko, možno niekde ďalej, možno je konečne tento tým správnym… To keby vedela. Celý jej príbeh by bol menej zamotaný. Anetina cesta do Ríma mení jej životný postoj a otvára nové, nepoznané…

Zaostrené na novinky – AUGUST

znn

 

632151Autor: Rachel Harris
Názov: Príbeh dvoch storočí

Dátum vydania: 4. 8. 2014

Anotácia: Ďalšie kúzlo v stane záhadnej cigánky spôsobí, že sa Alessandra ocitne v rušných uliciach Beverly Hills o päť storočí neskôr. Prekvapená mätúcimi situáciami, hrozivou dopravou a trúfalo oblečenými tínedžermi začína objavovať svoje nové ja. Akoby toho nebolo dosť, do cesty sa jej pripletie tvrdohlavý, zato však príťažlivý Austin, ktorý odrazu mení všetko, v čo Less doposiaľ verila a odkrýva jej svet plný možností…

largeAutor: Soman Chainani
Názov: Škola dobra a zla

Dátum vydania: 11. 8. 2014

Anotácia: Věříte pohádkám?
Sofie čekala celý život na to, až ji unesou…
Ptáte se kam? Do pohádky. Do Školy dobra, kde se z ní stane princezna, najde si toho pravého prince a budou spolu navěky šťastní. Tedy alespoň takový byl plán. Sofie a její kamarádka Agáta totiž pochází z Gavaldonu, městečka, kde se každé čtyři roky ztratí dvě děti. Má se za to, že je unáší Školník právě do Školy dobra a zla. Zde se z nich pak podle předurčení stanou kladné nebo záporné pohádkové postavy. Všechny děti se únosu bojí, jen Sofie tiše doufá, že právě z ní se stane krásná princezna. Ale co když se Školník splete a umístí ji do Školy zla? Může být krásná Sofie čarodějnicí?
Se Sofií a Agátou poznáte, jak je nebezpečné věřit pohádkám, které vás vtáhnou do děje a nebudou chtít pustit zpět.

large-stastna_sedmickaAutor: Holly Goldberg Sloanová
Názov: Šťastná sedmička

Dátum vydania: 19. 8. 2014

Anotácia: Willow Chanceová je dvanásťročný génius. Je posadnutá rastlinami a medicínou, obzvlášť chorobami. Jej záľubou je počítať po siedmich. Sedmička má v jej živote zvláštny význam, a tak ju považuje za dokonalé číslo. Sympatická Willow si cestu k ľuďom hľadá len ťažko. Bodaj by nie, s takým mudrlantom sa nevychádza ľahko. Aj pre učiteľov je tvrdým orieškom, k výchovnému poradcovi chodí ako na klavír. Nemá takmer žiadnych priateľov, okrem dvoch vietnamských súrodencov. Rozpráva sa s nimi, ako inak, po vietnamsky. Život tohto neobyčajného dievčaťa sa však nečakane zvrtne, keď jej milovaní adoptívni rodičia tragicky zahynú. Hlboký smútok prekonáva Willow vďaka nezlomnej energii, túžbe po poznaní, ale najmä vďaka priateľom. Bohužiaľ hrozí, že čochvíľa stratí aj ich. Román od americkej autorky Holly Goldbergovej Sloanovej je vtipný, láskavý a dojímavý. Vďaka nemu pochopíte, ktorí siedmi ľudia sú najdôležitejší vo vašom živote.

3770Autor: Trish Dollerová
Názov: Kde hvězdy stále září

Dátum vydania: 20. 8. 2014

Anotácia: Co si Callie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Callie nikdy nežila normální život – nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Callie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov? Trish Dollerová napsala neuvěřitelně poutavý a drsný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou, zradou i láskou – a hlavně příběh o tom, jak neztratit sám sebe.

254654653Autor: Gemma Burgess
Názov: Baby z Brooklynu: Pia

Dátum vydania: 25. 8. 2014

Anotácia: Celý život majú pred sebou! Ale čo s ním? Pia – sexy dvadsiatka s panickým strachom z nových vzťahov je nezamestnaná, bezradná, s fotkou hore bez na facebooku. Nie, Pia Kellerová nežije svoj sen. Na facebook totiž niekto zavesil, ako tancuje na stole hore bez. Videli to jej rodičia, aj jej nový šéf. A tak prišla o svoj prvý džob. Býva v Brooklyne so svojimi štyrmi naj kamoškami, čo majú celý život pred sebou. Odvážne nápady a nový jedálenský karavan s prudko zdravou stravou, zlomené srdce, žúry i známosti na jednu noc, život plný problémov, z ktorých sa snaží vyhrabať, no namiesto toho sa dostáva ešte do väčších. Nič nejde ako po masle, všetko sa stále viac a viac komplikuje… Kto mohol tušiť, že dospelosť je len začiatkom dospievania?

Zaostrené na novinky – JÚL

znn

 

large-zbav_nas_zlehoAutor: Ralph Sarchie, Lisa Collier Coolová
Názov: Zbav nás zlého
Dátum vydania: 15. 7. 2014
Anotácia: Ralph Sarchie pracuje pre 46. okrsok v NYC, rieši vraždy, prepadnutia, krádeže a všetko, čo si ľudia napáchajú sami. Existuje však iný druh zla, taký, ktorý človek nemusí vždy pochopiť. Ten je Ralphovou „Prácou“. V rámci nej vyšetruje prípady ľudí, ktorých obťažujú démoni, posadol ich diabol alebo sa s nimi pekelné sily len tak zahrávajú. Ralph vo svojom živote odhaľuje neuveriteľnú pravdu neľudskej hrôzy v prípadoch, ktoré môžu vyriešiť len on a jeho spolupracovník. Vyškolený množstvom exorcistických rituálov a všetkým, čo pri posadnutiach démonmi videl a zažil, Ralph Sarchie vytvára strhujúcu kroniku nevysvetliteľného zla.

V knihe Zbav nás zlého sa čitatelia zoznámia s peklom na zemi, aby odhalili zverské skutky ľudí zahrávajúcich sa s ohňom. A to, že Ralph Sarchie naozaj pracoval pre NYPD, len potvrdzuje, že existuje nespochybniteľné spojenie medzi skutočnými zločinmi v našich životoch a neprirodzeným terorom, pri ktorom tuhne krv v žilách.

largeAutor: Madeleine Rouxová
Názov: Asylum: Ústav pro duševně choré
Dátum vydania: 16. 7. 2014
Anotácia: Kdo tam jednou vkročí, není pro něj cesty ven! Příběh odehrávající se na hranici mezi minulostí a současností.

Pro šestnáctiletého Dana Crawforda je letní kurz pro nadané studenty životní šancí. Spolužákům na střední škole připadá spíš divný se svým až fanatickým zájmem o dějepis a vědní obory, ale studijní program na přípravné škole New Hampshire College je pro takové podivíny jako stvořený.
Hned po příjezdu se Dan dozvídá, že koleje jsou uzavřené a studenti budou letos bydlet ve zchátralé ubytovně Brookline – někdejší psychiatrické léčebně. Se svými novými kamarády Abby a Jordanem začne zvídavý mladík zkoumat spletité chodby Brooklinu s jeho utajeným suterénem. Před očima jim vyvstávají strašidelná tajemství… tajemství, která Dana a jeho přátele spojují s temnou minulostí blázince. Postupně vychází najevo, že Brookline nebyl jen tak obyčejný ústav… A jistá tajemství se derou na povrch.

Originální kniha vyvolává mrazení v zádech a připraví čtenáři nejeden šok, až se mu před očima začnou stírat hranice mezi minulostí a současností, přátelstvím a posedlostí, genialitou a šílenstvím. Atmosféru příběhu výstižně umocňují znepokojivé fotografie ze skutečných psychiatrických ústavů.

large-kvety_z_pudy_2_vydaniAutor: Virginia C. Andrewsová
Názov: Květy z půdy
Dátum vydania: 16. 7. 2014
Anotácia: Jediný tragický moment na dálnici mění doposud idylický život mladé šťastné rodiny v absurdní příběh. Po otcově smrti zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami a hlavně bez prostředků, a tak se Corinna rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji však před lety vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje, kde jim vlastně nic neschází, nic kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou “zahradu”…

619779Autor: Sarah Lotz
Názov: Trojica
Dátum vydania: 22. 7. 2014 
Anotácia: Štyri letecké havárie za jeden deň. Prežili tri deti. Náboženský fanatik v nich vidí zvestovateľov apokalypsy. Čo ak má pravdu?

Celý svet šokuje správa, že v priebehu niekoľkých hodín sa na štyroch svetadieloch zrútili štyri lietadlá. Vyšetrovatelia musia čo najrýchlejšie odhaliť príčinu nešťastí, aby predišli panike. Vylúčia teroristický útok aj nepriaznivé poveternostné podmienky. Zdá sa, že katastrofy nespája nič okrem troch detí, ktoré sa našli živé na miestach dopadu. Novinári ich pomenujú Trojica.

U detí sa prejavujú poruchy správania, pravdepodobne zapríčinené otrasným zážitkom a neutíchajúcim záujmom médií. Pozornosť verejnosti ešte väčšmi priťahuje fanatický kazateľ. Je skalopevne presvedčený, že deti sú traja zo štyroch zvestovateľov apokalypsy. Jeho znepokojivé vyhlásenia priťahujú húfy záujemcov o vstup do sekty pripravujúcej sa na koniec sveta. Deti z Trojice sa musia skrývať, ale čoraz zvláštnejším správaním zasievajú semienko pochybností o zázračnom prežití aj do duše svojich opatrovateľov.

large-zavistAutor: J.R. Wardová
Názov: Závisť
Dátum vydania: 29. 7. 2014
Anotácia: Sedem smrteľných hriechov. Sedem duší, ktoré treba oslobodiť. Nastáva ďalší desivý zápas medzi démonom a Jimom Heronom, padlým anjelom so zatrpknutým srdcom. Neľútostný boj, v ktorom možno stratiť všetko.
Syn sériového vraha, detektív Thomas „Veck“ DelVecchio ml., vyrastal v tieni zla. Teraz, na vražednom ostrí medzi občianskou povinnosťou a slepou odvetou, musí odčiniť otcove hriechy – a bojovať s vlastnými démonmi. Dôstojníčku z oddelenia vnútorných záležitostí, Sophiu Reillyovú poveria monitorovaním Vecka. Jej záujem oňho však nie je len profesionálny, ale aj vzrušujúco osobný. Medzi Veckom a Sophiou existuje ešte jedno spojenie: Jim Heron, tajomný cudzinec, ktorý má priveľa odpovedí na tie najnebezpečnejšie otázky. Keď sa Veck a Sophia pustia do konečného boja medzi dobrom a zlom, ich záchranca, padlý anjel, je to jediné, čo ich delí od večného zatratenia.

Novinka Enje Rúčkovej už čoskoro!

Enja Rúčková nie je na súčastnej slovenskej literárnej scéne žiadnou neznámou. Na konte má už sedem kníh (napr. Risknem to s punkerom, Čo koho do toho) pre mládež a na tú ôsmu sa možu čitatelia tešiť už 10. 7. 2014, kedy vyjde vo vydavateľstve Evitapress pod názvom Karambol.

627060Anotácia: Koľkokrát sa musia zraziť, aby pochopili, ako sa navzájom priťahujú?
Nika je gymnazistka, kvintánka. Jej najväčšou ambíciou je dostať sa do redakcie školského časopisu, o chlapcov nejaký výraznejší záujem nemá. Všetko sa zmení, keď sa na svahu na školskom lyžiarskom zájazde zrazí so Sebom, idolom všetkých mladších študentiek.

Ich cesty sa začnú „nepochopiteľne“ krížiť, Sebo sa zjaví vždy, keď je Nika v kaši. A Nika zisťuje, že sa jej až prirýchlo dostal pod kožu. Aké sú však jeho zámery? Rodí sa medzi nimi niečo viac alebo ju má Sebo len ako zábavku? A čo bude, keď sa vrátia z lyžiarskeho domov?

Ukážka

Enja Rúčková – Karambol (Ukážka)

Knižný debut Silvie Antalíkovej zamieril do Česka!

Slovenská autorka Silvia Antalíková debutovala v roku 2012 knihou Čo môžu muži, môžem aj ja, ktorá vyšla vo vydavateľstve Marenčin PT. Tento rok sa táto jej prvotina dočkala aj svojho českého súrodenca. V českom preklade vydavateľstva Brána vyšla 16. 6. 2014 pod názvom Co můžou muži, můžu i já. Začítajte sa do reálneho príbehu, ktorý vám ukáže, že nielen muži sa ženú za kariérou a deti a rodina pre nich nie vždy sú na prvom mieste hodnotového rebríčka.

co-muzou-muzi-jpgAnotácia: Nikdo se už dnes nediví tomu, když MUŽ:
– není ochotný řešit těhotenství své partnerky, protože jeho se to jednoduše netýká;
– odchází od své ženy a svých dětí k mladé milence, protože se jich už nabažil;
– založí si novou rodinu a na tu předchozí už nemá čas, peníze ani pomyšlení;
– poletuje mezi manželkou a milenkou a kamarádi ho kvůli tomu obdivují a považují ho za playboye, svůdce a křížence kance s hřebcem.
Ale – co kdyby to vše bylo přesně naopak???

Zaostrené na novinky – MÁJ

znn

 

611313Autor: Ruta Sepetysová
Názov: Potrhaná křídla
Dátum vydania: 7. 5. 2014
Anotácia: New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města “velké pohody” s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů?

602786Autor: Stephen King
Názov: Žiarenie
Dátum vydania: 13. 5. 2014
Anotácia: „Vravela, že niečo videla v izbe, kde… sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš mi sľúbiť, že do nej nikdy nevojdeš, Danny… vyhýbaj sa jej…“
Hotel Pekná vyhliadka určite patrí medzi najkrajšie horské letoviská na svete, ale nielen preto tu Jack Torrance, dramatik a bývalý alkoholik, prijal miesto správcu v mimosezónnom období. Považuje to najmä za príležitosť na nový začiatok a dúfa, že tu počas zimy napíše svoj nový román. Zúfalo totiž potrebuje uniknúť životnej smole a beznádeji, ktoré ho vytrvalo prenasledujú.
Spolu s ním sem prichádza jeho manželka Wendy, aby v majestátnej samote starého hotela so zvláštnou atmosférou, postavenom na starom indiánskom pohrebisku, hľadala možnosť záchrany narušeného manželstva a rodiny. A napokon je tu Danny, päťročný syn s neobyčajným darom – je mimoriadne vnímavý, „žiari“, a má schopnosť predvídať udalosti, ktorým však vo svojom veku nerozumie. V stodesiatich prázdnych hotelových izbách sa totiž niečo deje, niečo, z čoho prechádza mráz po chrbte, skryté zlo, ktoré v hoteli odrezanom od sveta striehne a hrozí…

large-nehanebnicaAutor: Sarbjit Kaur Athwalová
Názov: Nehanebnica
Dátum vydania: 14. 5. 2014
Anotácia: V roku 1998 odišla z domu mladá Angličanka – a už sa nikdy nevrátila.
Mladučkú Surjit, švagrinú autorky tohto skutočného príbehu, vydala rodina v šestnástich. V dohodnutom manželstvo trpí a odmieta sa prispôsobiť tradičnému, podradnému postaveniu sikhskej ženy v rodine svojej svokry, panovačnej a pokryteckej Bachan Kaur. Je otvorená európskemu spôsobu života, za čo ju svokra obviní z hanobenia rodiny a pripraví diabolský plán na jej fyzickú likvidáciu. Podvodne ju vyláka z Anglicka do Indie na návštevu rodiny, kde ju dá zavraždiť.
Sarbjit, ktorá sa takisto po dohodnutom manželstve ocitne v rodine tyranskej Bachan Kaur, sa aj napriek surovému zastrašovaniu zo strany švagra a vydieraniu vlastným manželom napokon po dlhotrvajúcom a nesmierne ťažkom vnútornom boji rozhodne prehovoriť…
Tak ako Surjit pred ňou, aj ona sa stáva nehanebnicou a toto je ich spoločný, šokujúci príbeh. ktorý odkrýva obrovské tabu sikhskej komunity žijúcej v londýnskych štvrtiach – tolerované vraždenie v mene zachovania rodinnej cti.

large-prozretelnostAutor: Jamie McGuireová
Názov: Prozreteľnosť
Dátum vydania: 20. 5. 2014
Anotácia: Vysokoškoláčka Nina krátko po smrti milovaného otca spoznáva sympatického, trochu tajomného mladíka. Čoskoro sa ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné. Jared Ryel ju pozná lepšie než najbližší priatelia z internátu. Čoskoro medzi nimi preskočí iskra, lenže Jared akoby sa obával naplno prejaviť svoje city, pretože táto láska je z kategórie zakázaných… Jedného dňa Ninu na ulici osloví neznámy muž a dožaduje sa dokumentov o prevode časti otcovho rozsiahleho majetku.
Po vyhrážkach od bývalých otcových spoločníkov sa Nina dozvedá, že otec v skutočnosti žil dvojakým životom. Hoci to znie neuveriteľne, zaplietol sa do nebezpečnej hry so samotným peklom. Temný vojvoda sa dožaduje niečoho, čo im vzal, a Nina spočiatku nemá ani potuchy, o čo ide. Ochrániť ju môže iba Jared, ktorý má neuveriteľné, priam nadľudské schopnosti a s ktorým ju spája viac než priateľstvo.

large-na_vine_su_hviezdy_2_vydanieAutor: John Green
Názov: Na vine sú hviezdy
Dátum vydania: 28. 5. 2014
Anotácia: Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život. Je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa. Mladík má štýl, chorobu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

 

 

Zaostrené na novinky – APRÍL

Autor: Timur Vermes
Názov: A je tu zas
Dátum vydania: 15. 4. 2014
Anotácia: Adolf Hitler sa jedného dňa prebudí v dnešnom Berlíne a neverí vlastným očiam. Nemecko nielenže naďalej existuje, ale aj prekvitá. Vodca Tretej ríše sa v nových pomeroch rýchlo zorientuje a začína kariéru – tentoraz v televízii a na Facebooku! Drsná satira, ktorá je mimoriadne zábavná, ale aj desivo reálna.

Pol milióna predaných výtlačkov a preklady do dvadsiatich jazykov.
Taký úspech dosiahol strhujúci nemecký debut, ktorý prelomil tabu. Je to dôkaz, že dobrá literatúra môže byť aj čítavá, zábavná, inteligentná a provokatívna.

Autor: Malala Jusafzaiová
Názov: Volám sa Malala
Dátum vydania: 16. 4. 2014
Anotácia: Jedno dieťa, jeden učiteľ, jedna kniha a jedno pero môžu zmeniť svet.“ Malala

Keď Taliban prevzal vládu nad údolím Svát v Pakistane, jedno malé dievča sa odvážilo nahlas protestovať. Malala Jusafzaiová odmietla dať sa umlčať a bojovala za právo na vzdelanie pre seba aj ostatné dievčatá. V utorok 9. októbra 2012, keď mala pätnásť rokov, takmer za to zaplatila životom. Keď sa vracala autobusom zo školy domov, bojovníci Talibanu jej z tesnej blízkosti strelili do hlavy. Len málokto veril, že prežije. Malalino zázračné uzdravenie vo Veľkej Británii ju, naopak, nasmerovalo na jedinečnú cestu z odľahlého údolia v severnom Pakistane až do sály Organizácie Spojených národov v New Yorku. Ako šestnásťročná sa stala symbolom mierového protestu a najmladšou laureátkou na Nobelovu cenu za mier v histórii.

Volám sa Malala je pozoruhodný príbeh rodiny trpiacej globálnym terorizmom. Príbehom otca, ktorý sa zastával svojej dcéry a založil školu pre dievčatá, aby tak ako muži mohli získať vzdelanie. Príbehom odvážnych rodičov, ktorí nesmierne milujú svoju dcéru v spoločnosti, čo si cení len synov.

Je to príbeh o tom, ako hlas jednotlivca môže inšpirovať zmenu vo svete.

Autor: Camilla Läckberg
Názov: Andělíčkářka
Dátum vydania: 16. 4. 2014
Anotácia: Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení? 

Autor: Suzanne Redfearnová
Názov: Tak to nebolo
Dátum vydania: 23. 4. 2014
Anotácia:  Zdá sa, že Jillian Kanová má všetko – úspešnú kariéru architektky, nádherný domov, milujúceho manžela a dve skvelé deti Addie a Drewa. Za zatvorenými dverami jej krásneho domu je však všetko inak. Manžel Gordon, povolaním policajt, je v skutočnosti chorobný násilník a manželku už deväť rokov ponižuje a bije. Jill mlčky trpí, pretože sa bojí o deti a aj tak by jej nikto neuveril. Gordon navonok pôsobí ako vzorný manžel a otec rodiny, dokonca zachránil život svokrovi, keď ho postihla mŕtvica.

Situácia sa vyostrí, keď Jill pochopí, že Gordon sa nezastaví pred ničím, ani pred vraždou. V panike utečie najprv sama, potom sa vráti po deti. Útočisko nájde u dobrých ľudí, príslušníkov starého indiánskeho kmeňa, a po dlhých rokoch sa cíti ako-tak v bezpečí. Lenže Gordon obviní Jill z únosu a prenasleduje ju on aj federálni agenti. Jill napokon nájde oporu a pomoc u rodičov aj priateľov, ale Gordon je tvrdý súper, ktorý sa tak ľahko nevzdáva…

Autor: Jana Pronská
Názov: Krvavý erb
Dátum vydania: 29. 4. 2014
Anotácia: Najnovší, ôsmy román našej úspešnej autorky sa odohráva na území stredovekého Slovenska a vychádza zo skutočnej historickej udalosti.

Keď vo vyšehradskom paláci zneuctia krásnu Kláru, dcéru veľmoža Feliciána Zacha, zúfalý otec s mečom v ruke zaútočí na panovníka a jeho rodinu. Rozzúrený kráľ vyhlási Zacha za vlastizradcu a vydá rozkaz pozabíjať všetkých jeho príbuzných. Klárinej sestre Eliz, krásnej, bystrej a odvážnej dievčine, sa vďaka šťastnej náhode podarí krvavý masaker prežiť, no jej šance na záchranu sú mizivé. V poslednej chvíli jej prichádza na pomoc záhadný muž, ktorého rodinu v minulosti postihol podobný osud…