Zoznámte sa s antikvariátom Antikus

Nielen nové knihy majú svoje čaro. 

Kto z nás knihomoľov by rád nekupoval knihy, ktoré má už dlho v hľadáčiku. Neviem ako vám, no mne sa často stáva, že knihy, ktoré ma zaujali už dávno nie sú dostupné ani v kamenných ani v internetových kníhkupectvách. Mnohé z nich sú staršieho roku vydania a zohnať ich je problém. Avšak aj na takýto problém je riešenie a tým sú antikvariáty, ktoré mám ja osobne veľmi rada práve preto, že v nich zoženiem knihy, ku ktorým by som sa inak asi ťažko dostala. Preto by som vám rada predstavila a zároveň aj priblížila jeden antikvariát, ktorý stojí za pozornosť. :)

Antikus je relatívne novým antikvariátom, ktorý vznikol v novembri minulého roka. Vo svojej ponuke majú niekoľko tisíc kníh a priebežne ich rady stále rozširujú. Knihy sú usporiadané v kategóriách podľa žánru takže hľadanie tej, ktorú práve zháňate nie je žiaden problém. Okrem usporiadania do žánrov na stránke nájdete aj zoznam autorov, čiže si môžete vyhľadať knihy aj podľa konkrétneho autora. Samozrejme hľadať knihy môžete aj pomocou vyhľadávača a na stránke funguje aj tzv. šepkár, ktorý vám automaticky pri zadávaní hľadaného výrazu ponúkne niekoľko výrazov, medzi ktorými možno bude ten, ktorý práve hľadáte.

Ktorákoľvek kniha, ktorá vás v ponuke antikvariátu zaujme sa aj reálne nachádza na sklade, takže vám bude aj rýchlo zaslaná a takisto každá z kníh je odfotená, takže môžete vidieť jej reálny stav, v akom sa konkrétna kniha nachádza. Samozrejme je pripojený aj stručný popis. Takže sa vám nestane, že si kúpite mačku vo vreci.

Z väčšiny kníh v ponuke majú len jeden kus a veľmi veľa kníh už asi ani inde ako v antikvariátoch nezoženiete. Takisto niektoré tituly majú ako jediní na Slovensku alebo v Česku.

Keďže Antikus je antikvariát ponúka zväčša knihy použité ale na mnohých z nich to nie je ani poznať, pretože sú vo veľmi dobrom stave a pôsobia ako nové. Na niektoré by ste ani nepovedali, že boli niekedy otvorené. Ale samozrejme na niektorých je badať známky toho, že už boli používané. Avšak nemusíte sa báť, knihy rozpadnuté alebo s chýbajúcimi stranami Antikus nepredáva.

Určite vás okrem stavu kníh a ich ponuky zaujíma aj to, aké sú ich ceny. Veď koho by aj nie všakže. Antikus ponúka knihy za rozumné ceny. Ako to myslím? Za sumu 10 eur by ste si asi dnes ani poriadne nekúpili jednu knihu, no tu si ich za 10 eur aj s poštovným môžete vziať napríklad aj päť. Knihy vám radi zašlú aj do Českej republiky prípadné aj do ostatných štátov.

Okrem cien treba samozrejme spomenúť aj možnosti platby. Okrem tradičnej dobierky môžete využiť aj možnosť platby kartami VISA a Mastercard prípadne môžete využiť možnosť zaplatiť za svoj nákup prostredníctvom internet bankingu všetkých slovenských alebo českých bánk.

Ja som si už ponuku Antikusu stihla prezrieť a poviem vám, že som tam našla niekoľko kúskov, ktoré by som isto chcela. :) Ak teda aj vás antikvariát Antikus zaujal a chceli by ste si ho omrknúť podrobnejšie stačí sa zastaviť na ich stránke www.antikus.sk alebo ich FB stránke antikus.sk. :) Alebo ak máte nejaké otázky neváhajte a napíšte mail alebo vyplnte kontaktný formulár, ktorý nájdete na ich stránke. Isto vám radi odpovedia na vaše otázky. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *