On my wishlist (12)

V tomto meme ,ktoré usporadúva Book Chick City je vašou úlohou priblížiť knihu akebo knihy, ktoré by ste si chceli kúpiť. Mojou knihou pre dnes je:

Gaston Leroux – Fantóm opery

Anotácia: Fantóm Opery – inšpirácia umelcov, povera riaditeľov, výplod fantázie baletiek, ich matiek, uvádzačiek, šatniarok a vrátničiek? Autora pri pátraní v archívoch Národnej hudobnej akadémie ohromila prekvapujúca spätosť javov súvisiacich s fantómom a tragédiou rodiny grófa de Chagny, ktorá rozvírila pokojnú hladinu Paríža: unesená speváčka Kristina Daaé, zmiznutie vikomta de Chagnyho a smrť jeho staršieho brata grófa Filipa, ktorého telo našli na brehu jazera, rozprestierajúceho sa v podzemí Opery. Príbeh Fantóma stvoril francúzsky spisovateľ Gaston Leroux, ktorý ho v rokoch 1909 až 1910 vydával na pokračovanie. Román sa preslávil aj vďaka početným filmovým spracovaniam.

Túto knižku som zháňala neskutočne dlho a som strašne rada, že som ju nakoniec našla takže už len na ňu našetriť peniažky. Príbeh mi učaril vďaka filmovému spracovaniu no ja si rada prečítam aj predlohu. :)

Názor na “On my wishlist (12)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *