Knižné prírastky (22)

Opäť mesiac za nami a tak je čas pozrieť sa, čo pribudlo v mojej knižnici (ktorú stále nemám ale čoskoro sa to zmení 😀 ). Tento krát to bolo päť kníh. Niekomu to možno príde málo avšak ak sa pozriem na tú kopu kníh, ktoré čakajú na prečítanie je to číslo 5 akurát dosť. :)

Začnem knihami, ktoré som si vo februári kúpila. Sú dve a prvou z nich je kniha Carpona v plameňoch od Blanky Gondovej. Knihu som si chcela prečítať, po tom čo som čítala ďalšiu autorkinu knihu Arnarove deti avšak všade, kde som po nej pátrala bola beznádejne vypredaná a tak som sa pomaly ale isto vzdala šance, že sa k nej dostanem. No našla som ju v bratislavskom kníhkupectve Knihy pre každého za necelé 3 eurá a tak som neváhala a okamžite si ju niesla k pokladni, keďže to bol posledný kus ktorý na predajni mali. :)

Druhou kúpenou knihou je kniha Milovala som manipulátora od Caroline Brehátovej. Na knihu som narazila náhodne, keď som pozerala aké akcie má na stránke kníhkupectvo Martinus a táto útla knižôčka ma na prvý pohľad zaujala. Mám ju rozčítanú, keďže som jej neodolala a po pravde vôbec nechápem tú ženu, ako dokáže žiť s takým človekom, akým je mužská postava knihy. Veď takmer od začiatku je jasné, že nie je tak celkom v poriadku. Som zvedavá ako toto dopadne a čo sa ešte dozviem. No zatiaľ vidím knihu na slušné hodnotenie tak si to dúfam nepokazí. :)

Teraz ku knihám, ktoré som dostala. Takisto ako kúpené ja knihy darované sú dve. Obe som dostala z antikvariátu Antikus, ktorých som vám článkom na blogu nedávno predstavila. Obom knihám sa neskutočne teším. Prvou je kniha Lásky Žofie Bosniakovej od Joža Nižnánského. Od autora som čítala jednu knihu a to Čachtickú pani. Kniha patrí k mojím najobľúbenejším. Čítala som ju síce dávnejšie no už vtedy som si chcela prečítať autorove ďalšie diela tak som rada, že som sa k jednej z jeho ďalších kníh dostala. :)

Druhou knihou, ktorú som z Antikusu dostala je kniha Mŕtva zóna od majstra hororu Stephena Kinga.  Od Kinga som zatiaľ čítala len jednu knihu a to Pod kupolou, ktorá bola úplne skvelá a mám rozočítanú ďalšiu a to Řbitov zvířátek. Samozrejme som sa po nich chystala aj na ďalšie kingovky, keďže Kingov štýl sa mi zatiaľ veľmi páči, tak som rada, že som sa dostala k ďalšej knihe z jeho bohatej tvorby. Túto knihu som videla dávnejšie vo filmovom spracovaní tak som zvedavá aká je knižná predloha. Aj keď posudzujem len z dvoch kníh verím, že sa mi aj táto kniha bude páčiť rovnako ako tie dve, ktorú už mám za sebou. :)

Poslednou knihou, ktorá mi tento mesiac pribudla je recenzný výtlačok knihy Démonológ od Andrewa Pypera, ktorý mi poskytlo vydavateľstvo Ikar. Knihu som si plánovala kúpiť, hneď po vydaní preto ma fakt potešila možnosť vziať si túto knihu na recenziu. Knihu práve čítam a veľmi sa mi páči nehovoriac o tom, že mám neskutočnú chuť prečítať si aj knihu Stratený raj od Johna Miltona, ktorá sa v knihe takmer neustále spomína. 😀

Takže to je na tento mesiac z mojich prírastkov všetko. A čo vaše prírastky v knižniciach? :)

5 názorov na “Knižné prírastky (22)

  1. Sherylin

    Skvelý výber kníh. Normálne ako som sem prišla, začínam mať dojem, že nič iné nerobíš len čítaš, pretože ako sa tak rozhliadam, sú tu stále aktuálne knihy, ako to vôbec stíhaš? 😀 Venuješ sa aj niečomu inému? :O

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *