Knižné prírastky (23)

Mesiac knihy je úspešne za nami a hoci už je nejaký ten deň apríl k spísaniu prírastkov som sa dostala až teraz, keďže v poslednej dobe mám akosi málo času na všetko. Tak som sa k článku dostala až dnes. :)

Marec okrem toho, že je známy ako mesiac knihy je pre mňa aj mesiacom, kedy oslavujem narodeniny takže mi pribudlo zopár knižných darčekov. Konkrétne to boli tri knižky, ktoré som dost ala ako narodeninové darčeky a jedna kniha ktorá nebola narodeninový darček ale taktiež som ju dostala. Prvým darčekom, ktorý som dostala od Sue je prvotina  Dady S. Brezovskej pod názvom Rozlúčka s (ne)sloboodu. Zaujímavé na tejto knihe je, že vyšla presne v deň mojich narodenín, čiže je to podarený darček. Knihu som už aj stihla prečítať pretože som mala chuť na dačo slovenské a táto kniha mi skrátka padla do oka a tak som po nej hneď siahla. Bola skutočne vydarenou prvotinou a ja si isto rada od autorky prečítam aj nejaké jej ďalšie knihy. :)

Druhou knihou, ktorú som taktiež dostala od Sue je Zore od Alexandry Adornetto, posledná časť trilógie Záblesk. Túto sériu som si rozčítala kvôli jej tematike. Nepatrí síce k tomu najlepšiemu, čo som z anjelskej tematiky čítala no skrátka ju chcem dočítať a zistiť ako to celé dopadne. Takže som si ako darček vybrala práve túto knihu hoci viem, že pri jej čítaní budem potrebovať minimálne čokoládu na obalenie nervov. 😀 Momentálne som s touto sériou tak akosi na hojdačke. Prvý diel sa mi dajako veľmi nepáčil, no vďaka druhému si u mňa séria trochu napravila povesť takže som zvedavá na poslednú knihu a to ako celkovo táto séria u mňa dopadne. :)

Predposlednou knihou ktorú som dostala a zasa od Sue (ach človeče 😀 ) je Meno ruže od Umberta Eca. Túto knihu som si chcela prečítať a napokon aj zohnať a pridať do knižnice už dávno. Ale akosi som sa nevedela dostať k jej kúpe i keď som ju často našla vo veľmi dobrej cene akosi som si vždy povedala, že počká a ja si ju môžem kúpiť neskôr pretože vždy sa našli knihy, ktoré som pred touto uprednostnila. Každopádne už ju vo svojej knižnici mám takže už ju nemusím nahánať. Už si len musím nájsť čas a pustiť sa do nej. 😀

Poslednou knihou, ktorú som tento mesiac dostala je najnovšia kniha Vity Jamborovej, ktorá nesie názov Srdcová dáma. Veľmi pekne za ňu ďakujem samotnej autorke. :) Na Vitine knihy sa vždy veľmi teším pretože jej knihy mi vždy sadnú. Jej štýl aj témy, ktoré do svojich kníh vkladá sa mi neskutočne páčia. Na túto konkrétnu som sa tešíla už peknú chvíľu a keď som uvidela tú obálku bola som ohúrená pretože je skrátka skvelá a upúta už na prvý pohľad. Hoci som Srdcovú dámu ešte neprečítala teším sa na ďalšiu Vitinu knihu, ktorá bude isto takisto skvelá ako všetky knihy, ktoré napísala doteraz. :)

Teraz prejdem ku knihám, ktoré som si kúpila. Takisto ako knihy darované sú presne štyri. Prvou knihou, ktorú som si kúpila je kniha Muži, ktorí nenávidia ženy od Stiega Larssona. Sériu Millennium som si chcela prečítať už dávno a pekne dlho sa nachádza na mojom wishliste no nikdy som sa nedostala ku kúpe týchto kníh pretože ma vždy odradila ich cena. A tak, keď som uvidela túto knihu v akcií a ešte k tomu bola posledným kusom na predajni, neváhala som a vzala som si ju. Teraz už len dokúpiť ďalšie dve knihy. :)

Druhou knihou, ktorú som si v marci kúpila je kniha Joyland od Stephena Kinga. Stephen King aj napriek tomu, že som od neho prečítala len jednu knihu a ďalšiu mám rozčítanú patrí k mojim obľúbeným autorom. Na knihu Joyland som sa tešila odkedy som zistila, že vyjde vo vydavateľstve Ikar a videla ich úžasnú obálku. Plánovala som si ju kúpiť po vydaní ale nevyšlo mi to a tak si na mňa kniha počkala do marca a ja som si ju hneď kúpila. Teraz už pekne čaká na poličke, kedy po nej siahnem a začítam sa do nej. :) Aj keď asi by som najskôr mohla dočítať Řbitov zvířátek. 😀

Predposlednou kúpenou knihou je kniha z vydavateľstva Kumran, ktorá ma zaujala na ich webovej stránke. Tou knihou je kniha Bohovia & králi od Lynn Austinovej. Ako som spomínala už v koncoročnom zhrnutí knihy vydavateľstva Kumran som si veľmi obľúbila, pretože v ich ponuke vždy nájdem niečo, čo ma zaujme a tieto knihy majú aj nejakú hĺbku. Keďže som si povedala, že tento rok od nich prečítam kníh viac pravidelne sledujem aké novinky majú vďaka čomu som objavila túto knihu, na ktorej čítanie sa už teraz teším. :)

Poslednou knihou je kniha My life undecided od Jessicy Brody. Na knihu som narazila náhodne, keď som len tak prezerala Goodreads. Pozrela som si autorkine knihy a hneď ma z nich štyri zaujali ale povedala som si, že na začiatok vyskúšam túto a uvidím ako sa mi bude pozdávať. Keďže niesom zástancom e-bookov zaobstarala som si ju v tlačenej forme s  úplne skvelou obálkou. :) Už som stihla prečítať nejaké dve tri kapitoly a zatiaľ ma to baví. Ak bude táto kniha taká dobrá až do konca asi pouvažuejm, či si od autorky nezaobstarám aj tie Ďalšie štyri knihy, ktoré s ami pozdávali rovnako ako táto. :)

Teraz k recenzným výtlačkom. Tento mesiac mám iba jeden a to knihu Žiadostivosť od J. R. Wardovej, za ktorú sa chcem poďakovať vydavateľstvu Ikar. Knihu mám rozčítanú, no nie som veľmi ďaleko, čo ma vôbec neteší, pretože kniha je to zatiaľ skvelá. Bohužiaľ na nu nemám toľko času, koľko by som chcela. Dúfam, že sa to čím skôr zmení a ja sa do nej poriadne začítam. :)

Tak to je na marec všetko. A aké knihy pribudli vám? :)

8 názorov na “Knižné prírastky (23)

 1. Maťa

  Žiadostivosť mám tiež teraz rozčítané, skvelá kniha. Srdcová dáma mi od autorky dorazila tiež a som na ňu moc zvedavá, od Vity som ešte nič nečítala, hoci knihu Ja ti to vrátim mám doma. A Zore… No, veď si čítala moju recenziu, podľa mňa z celej série mala byť vydaná len dvojka…

  1. Mimi Autor

   To je len na ňu nemám toľko času, keďže robím 12tky. Ja som dostala Srdcovú dámu ako darček a už sa na ňu neskutočne teším. Mám prečítane všetky autorkine knihy okrem jednej a všetky sa mi páčili. :)

 2. Aly

  Dodatočne všetko najlepšie k narodeninám. :) Pekné knižky, Kumran je aj moje obľúbené vydavateľstvo/kníhkupectvo. :) A veľmi milo si ma prekvapila tým, že si si dala moju ikonku blogu na svoj blog, ďakujem. :)

  1. Mimi Autor

   Diki. :) Aj moje, v poslednej dobe akosi rada vyhľadávam ich knihy. :) Nemáš zač, tvoj blog som si obľúbila. 😉

 3. E_V_E

  Kniha Srdcová dáma vyzerá krásne, už som ju videla inde a tá obálka sa mi strašne páči. Viem si predstaviť, že by som si knihu kúpila len kvôli obálke 8D ale určite sa na ňu aj bližšie pozriem 8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *