Darina Hamarová – Slzy muža

Slzy užaAutor: Darina Hamarová
Názov: Slzy muža
Počet strán: 200
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Motýľ
Anotácia: Strhujúci príbeh o láske a zločine inšpirovaný skutočnými udalosťami!
Nezávislý novinár dostane od svojej tajnej lásky, šéfredaktorky Jany, úlohu, ktorá je preňho veľkou profesionálnou výzvou. Venuje sa prípadu spred dvadsiatich rokov, keď boháča Michala odsúdili za znásilnenie a vraždu jeho mladej priateľky. Preniknúť za Michalovu hrubú stenu nedôvery k vonkajšiemu svetu nie je jednoduché, no v mene lásky k zavraždenej dievčine napokon redaktorovi otvorí dvere do svojho domu i do vlastného vnútra. Giu postupne odhaľuje nové fakty, ktoré ho šokujú. Kladie si otázku, či milovať je zločin a či láska a hriech idú ruka v ruke. Napokon si uvedomí, že nič nemusí byť také, ako sa zdá, a že aj spravodlivosť môže byť slepá…

Slzy muža sú knižnou prvotinou vychádzajúcej autorky Dariny Hamarovej. Táto útla knižkaprisoner-reflecting je inšpirovaná skutočnými udalosťami, čo môže byť jedným z dôvodov, pre ktorý sa krátko po svojom vydaní dočkala takých skvelých ohlasov zo strany čitateľov. Priznám sa, že zmienka o skutočnom prípade vraždy z deväťdesiatych rokov, s ktorým sa v Slzách muža stretávame zaujala aj mňa a ja som sa rozhodla dať knižke Dariny Hamarovej šancu a prečítať si ju.

Hlavnou postavou príbehu je Giu, novinár na voľnej nohe, ktorý nepatrí medzi tých najpublikovanejších, no občas sa mu vďaka kamarátke Jane podarí nejaký ten článok uverejniť. Keď za ním príde s námetom na článok, ktorým je rozhovor s nedávno prepusteným väzňom Michalom odsúdeným za znásilnenie a vraždu, ktorý bol po osemnástich rokoch prepustený na podmienku váha no napokon ponuku prijme. Práve táto vražda a rozhovor s údajným vrahom sa stal ústredným motívom celej knihy.

the-journalist-s-guide-to-twitter-b76f52d0c4Okrem Michalovho príbehu dala autorka priestor aj príbehom ostatných postáv, čo ja hodnotím veľmi pozitívne pretože neboli len plochými charaktermi ale práve vďaka tomu, že sme sa dozvedeli čo to z ich minulosti získali hĺbku. Dozvedeli sme sa tak viac o minulosti nielen hlavného hrdinu, ktorým je Giu ale aj o jeho kamarátke šéfredaktorke Jane či advokátovi Lukym i ďalších ich známych a spolužiakoch zo školy. Bolo to príjemným spestrením Michalovho rozprávania z vyšetrovania vraždy, na ktoré som sa po každej takejto pauze tešila a bola naň viac zvedavá.

Autorka nám jeho príbeh dávkuje postupne po malých častiach, čím svojich čitateľov drží v
napätí a váhaní, či je naozaj Michal vrahom alebo je nevinný. Ja osobne som takisto ako Giu miestami váhala a nebola si istá, či Michal vraví pravdu alebo klame a skutočne spáchal čin, za ktorý bol odsúdený. Ale ak pre niečo platí to známe ” nie je všetko také ako sa zdá” tak rozhodne pre Michalov príbeh.

Musím sa priznať, že ma táto knižka skutočne prekvapila. Bola napísaná veľmi pútavo a jaman-on-bench som len ťažko dokázala uveriť tomu, že je autorkynou prvotinou pretože tomu naozaj nič
nenapovedalo. Príbeh je pútavý, napínavý avšak autorka ho dávkuje postupne a tak čitateľovi nedovolí knihu odložiť, kým ju nedočíta a takisto to bolo aj u mňa skrátka som knihu nedokázala položiť nedočítanú.

Slzy muža sú skrátka vydarenou prvotinou, ktorú môžem len a len odporúčať. Ak po nej siahnete isto neoľutujete. A za seba budem len dúfať, že nám autorka už čoskoro prinesie ďalší príbeh, ktorý bude rovnako skvelý. Už teraz sa neviem dočkať ďalších jej kníh, po ktorých isto siahnem.

Moje hodnotenie:5 pandas

Za poskytnutie recenzného výtlačku knihy veľmi pekne ďakujem autorke. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *