Víkend s Lindou Poitevin – 1. DEŇ (Interview)

Je tu prvý deň  víkendového projektu, ktorý usporadúvame spoločne so Sue. Na začiatok čosi o autorke a interview. :)

O autorke

Linda Poitevin sa narodila a vyrastala v B.C., Kanadskej najzápadnejšej provincii. Súčasne žije neďaleko Ottawy s manželom, najmladšou z troch dcér, jedným obrovským krížencom huskyho, ovčiaka a dánskej dogy, mačkou, dvomi zajacmi a agamou bradatou. Ak práve nepíše, zvyčajne ju nájdete v záhrade alebo na prechádzke so psom pri rieke alebo v lese. Linda je členkou Sci-Fi & Fantasy spisovateľov Ameriky, Quebececkej spisovateľskej federácie, Amerických spisovateľov romancí, RWA futuristickej fantasy paranormálnej skupiny a Ottawskej asociácie spisovateľov romancí.

—————————————————————————-

Ďalšiu časť pripravenú na dnešný deň a to 10 vecí, ktoré o autorke isto neviete + info o knihách nájdete u Sue. :)

—————————————————————————-


1. Ahoj Linda. Ďakujeme, že si prijala ponuku na rozhovor. Na úvod by si nám mohla o sebe dačo povedať?

Ďakujem veľmi pekne, že ste ma pozvali – teší ma, že som tu! :) Niečo o mne, tak sa na to pozrime…Som Kanaďanka, som šťastne vydatá už 26 rokov a mám tri dospelé dcéry, skutočne (skutočne) veľkého psa, dve mačky, zajaca a agamu bradatú. Najradšej píšem, trávim čas s rodinou a priateľmi, prechádzam sa po lese a záhradkárčim. O, áno a som závislá od kávy. :)

2. Čo ta inšpirovalo k napísaniu série The Grigori Legacy?

Vlastne, nikdy som nechcela napísať sériu (myšlienka zaviazania sa napísať viac ako jednu knihu ma v tom čase desila!) Sins of the Angels prvotne mala byť paranormálna romanca, keď som ju začínala písať, ale asi na polceste som si uvedomila, že potrebujem druhú knihu. Potom počas písania druhej knihy, som vedela, že potrebujem ďalšie dve. Ale to je všetko, sľubujem! :) Keď sa vrátim k pôvodnej inšpirácii, prvá myšlienka príbehu vznikla v 1998, keď som videla film Mesto anjelov.

3. Prečo si si pre svoj príbeh vybrala práve anjelov? Je niečo čím ti tieto bytosti imponujú?

Ctím si absolútnu moc anjelov. Chcela som skúmať, ako by bytosti s takým druhom sily mohli vzájomne pôsobiť s ľuďmi – hlavne ak ich životy nejako preplietli s našimi.

4. Každý si predstavuje anjelov inak, akí sú tí tvoji?

Fyzicky dokonalí, všemocní, bojovní, omylní. Páči sa mi, ako televízna šou Supernatural (Hrozba z temnoty) vykreslila Castiela.

5. V sérií je mnoho skvelo vykreslených charakterov. Je postava ktorú máš ty najradšej? Ak áno prečo? 

Myslím, že v rôznych momentoch som mala rôznych obľúbencov. Mám veľkú slabosť pre Aramaela pretože bol pôvodným hrdinom série no nemôžem si pomôcť ale mám rada aj Setha pre všetko čo taktiež do kníh vniesol. Môj obľúbenec, no? Archanjel Michael. Zbožňujem ho pre jeho boj, jeho obety, jeho neústupný zmysel pre česť…a pre veci, ktoré ešte len bude musieť prežiť *veselo si trie ruky a chichoce sa*

6. Ako by si opísala svoju sériu čitateľom, ktorí ju ešte nečítali alebo vôbec o nej nepočuli?

Povedala by som im, že je to thriller s nadprirodzenou zápletkou. Príbeh je o ľudskej detektívke z oddelenia vrážd, ktorá počas vyšetrovania prípadu sériového vraha, zistí, že Nebo a Peklo sú veľmi skutočné a je vrhnutá do vojny medzi nimi – kde prežitie ľudstva je veľmi neisté.

7. Čo ta na písaní kníh baví najviac a naopak čo ta najviac otravuje?

Mám rada tú tvorivosť a možnosť stratiť sa vo svojej predstavivosti, a tiež možnosť vziať svet a postavy z mojej hlavy a priviesť ich k životu pre čitateľov. Nemám rada, keď narazím na nevyhnutný spisovateľský blok a takisto ten boj, ktorého výsledkom je iba to aby som udržala svoj zadok na stoličke.

8. Máš nejaké špeciálne miesto, kde ti písanie ide lepšie ako inde?

Písanie mi rozhodne ide lepšie keď som v kaviarni bez prístupu na internet, ale moje najobľúbenejšie miesto je v altánku na mojej zadnej terase – pokiaľ je teplé počasie. :)

9. Plánuješ sa aj do budúcna venovať tematike anjelov alebo nás prekvapíš úplne novým príbehom?

Ešte dopíšem poslednú (štvrtú) knihu v sérií The Grigori Legacy a potom mám nový nápad na ďalšiu sériu…bez anjelov ale stále s istým nadprirodzeným prvkom.

10. V sérii ti vyšli už dve knihy na tretiu sa už netrpezlivo čaká. Je niečo čo by si na prvých dvoch zmenila ak by si mala tú možnosť? Ak áno čo by to bolo?

Boli tam malé veci, ktoré prácu trošku sťažili v nasledujúcich knihách, ale nič veľmi nevytŕčalo. Aspoň, nie dosť veľké, čo si pamätám! :)

11. Okrem série The Grigori legacy ti v roku 2010 vyšla aj kniha A Fairy Tale for Gwyn, ktorá je príbehom zo života. Ktorý žáner sa ti písal ľahšie?

Ide vlastne o jej znovu vydanie  v júni pod názvom Gwynneth Ever After. Aby som bola úprimná bavilo ma písanie oboch romance aj urban fantasy. Čo sa mňa týka je to viac o dobrom príbehu ako o žánri – ako pre spisovateľa tak i čitateľa.

12. Určite okrem písania kníh ich rada aj čítaš. Akú knihu si naposledy prečítala, ktorá ta chytila za srdce?

Zbožňujem čítanie a želám si, aby som naň mala viac času! Posledná kniha, ktorú som čítala, ktorú pokladám za vynikajúcu – v zmysle, že stále premýšľam nad postavami a neviem sa dočkať nasledujúcej knihy v sérii – bola Ashen Winter (pokračovanie knihy Ashfall) od Mikea Mullina.

13. Aké typy kníh najradšej čítaš?

S dobrými rýchlymi príbehmi. Mám rada akciu, aj emócie a zbožňujem, keď ma autor dokáže vtiahnuť do príbehu tak, že som hore dlhšie ako by som mala, len aby som mohla čítať. Tieto sú knihy, na ktoré dlho spomínam. :)

14. Je žáner ktorý uprednostňuješ pred ostatnými alebo si prečítaš knihu akéhokoľvek žánru?

Čítam knihy z mnohých žánrov. Mám tendenciu čítať všetko, čo leží naokolo – manželove trilery, YA knihy mojej  mladšej dcéry, literatúru faktu mojej staršej dcéry – plus práce nových autorov, ktorých nájdem cez odporúčania na Goodread a nasledovateľov na Twitteri.

15. Chceli by sme sa ti veľmi pekne poďakovať za rozhovor. Na záver je niečo čo by si odkázať svojim čitateľom?

Ďakujem, že ste ma oslovili. Rada by som povedala čitateľom, že ma veľmi teší, keď sa mi ozvú – môžu ma nájsť na Facebook-u, Twitter-i a skrz moju webovú stránku alebo mi môžu napísať email na info@lindapoitevin.com.

—————————————————————————-
ENGLISH VERSION BELOW

Its the first day of our weekend project, which I´m doing with Sue. I shall start with an info about the autor and an interview. :)
Bio
 

Linda Poitevin was born and raised in B.C., Canada’s westernmost province. Linda currently lives near Ottawa with her husband, youngest of three daughters, one very large husky/shepherd/Great Dane-cross dog, a cat, two rabbits, and a bearded dragon lizard. When she isn’t writing, she can usually be found in her garden or walking her dog along the river or through the woods.  In addition to her books, Linda also does freelance writing and editing. Information about her services can be found at www.lindapoitevin.ca. Linda is a member of Science Fiction & Fantasy Writers of America, Quebec Writers’ Federation, Romance Writers of America, RWA Futuristic Fantasy Paranormal Chapter, and Ottawa Romance Writers’ Association.

—————————————————————————-

You can find the next part prepared for today, and that is 10 things you don´t know about the author + info about the book, at Sue´s blog.

—————————————————————————-

1. Hi Linda. Thank you for taking time to do an interview. At the beginning, could you please, tell us something about you?

Thank you so much for inviting me today – I’m thrilled to be here! :) As for something about myself, let’s see…I’m Canadian, I’ve been happily married for 26 years, and I have three grown daughters, a really (really) big dog, two cats, a bunny, and a bearded dragon lizard. My very favorite things to do are writing, spending time with family and friends, walking in the woods, and gardening. Oh, yes…and I’m addicted to coffee. :)

2. What inspired you to write The Grigori Legacy series? 

I actually never set out to write a series (the very thought of committing to more than one book would have scared me at the time!). Sins of the Angels was intended to be a paranormal romance when I started it, but about halfway through, I realized I needed a second book. Then halfway through that one, I knew I needed two more. But that’s it, I promise! :) As for original inspiration, the first idea for the story began in 1998 when I saw the movie City of Angels.

3. Why did you choose angels for your story? Is there something which impresses you about these beings?

I am in awe of the absolute power of angels. I wanted to explore how beings with that kind of power might interact with humans – especially if their lives somehow became enmeshed with ours.

4. Everyone imagines angels differently, which are yours?

Physically perfect, all-powerful, warrior-like, fallible. I loved how the television show Supernatural portrayed Castiel.

5. In the series there are many great portrayed characters. Do you have a character which is your favourite? If yes, why?

Different characters have been my favorites at different times, I think. I have a big soft spot for Aramael because he was the original hero in the series, and I can’t help but love Seth for all that he’s brought to the books as well. My favorite, though? The Archangel Michael. I love him for his struggle, his sacrifices, his unbending sense of honor…and for the things that he has yet to survive. *rubs hands together gleefully and cackles*

6. How would you describe the series to readers who didn´t read it or never heard about it?

I tell people that it’s a thriller with a supernatural twist. The story is about a human homicide detective who, in the process of investigating a serial killer, discovers that Heaven and Hell are all very real and is thrown into the war between them – with humanity’s very survival hanging in the balance.

7. What do you like about writing and what don´t you like?

I love the creativity and being able to lose myself in my imagination; and I love being able to take the world and characters out of my head and bring them to life for readers. I don’t love hitting the inevitable writer’s block and the struggle that results just to keep my butt in the chair.

8. Do you have a special place, where writing goes better then elsewhere?

Writing definitely goes better when I’m at the coffee shop without Internet access, but my favorite place is in the gazebo on my back terrace – as long as the weather is warm enough! :)

9. Do you plan to write about angels in the future or you will surprise us with a whole new story?

I have one last book (the fourth) to write in the Grigori Legacy series, and then I have a whole new idea for another series…without angels but still with a definite paranormal element.

10. You have already published two books in the series, and we wait impatiently for the third book. Is there anything what you would want to change in the first two books, if you would have the change? If so, what would it be?

There have been small things along the way that have made work a little harder in subsequent books, but nothing very big stands out. At least, not big enough that I can remember! :)

11. Besides the Grigori Legacy series, you have published a book in 2010 called A Fairy Tale for Gwyn, which is a contemporary. Which genre did you like to write better?

I’m actually re-releasing the contemporary romance in June as Gwynneth Ever After. To be honest, I’ve loved writing both romance and urban fantasy. For me, it’s more about a good story than it is about genre – both as a reader and a writer.

12. As well as writing books, we are sure you like reading. Which book did you read last, which caught your heart?

I do love reading and I wish I had more time for it! The last book that I read that I would consider outstanding – in the sense that I still think about the characters and can’t wait for the next in the series! – was Ashen Winter (the sequel to Ashfall) by Mike Mullin.

13. Which kind of books do you like to read?

Ones with good, fast-paced stories. I like action, I like emotion, and I love when a writer can keep me so involved in a story that I stay up way later than I should so that I can read it. Those are the books that live on in my memory. :)

14. Is there a genre which you prefer or do you like to read books of different genres?

I read widely across many genres. I tend to read whatever is laying around – my husband‘s thrillers, my youngest daughter’s YAs, my older daughters‘ non-fiction – plus the works of new authors I’ve discovered through Goodreads recommendations and Twitter followers.

15. We would like to thank you for the interview. And lastly, is there anything you want to tell your readers?

Thank YOU for having me! I’d love to tell readers that I’m always thrilled to hear from them – they can find me on Facebook, Twitter, and through my website, or they can email me at info@lindapoitevin.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *