Novinka Jany Pronskej už čoskoro!

Už o mesiac sa môžete tešiť na novinku z pera slovenskej autorky historických romancí, Jany Pronskej pod názvom Kliatba, ktorá vyjde 29. októbra vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ.

Táto informácia ma veľmi potešila a v momente, keď som zistila, že Janka Pronská bude mať novú knihu vedela som, že si ju skrátka musím prečítať. Prečítala som od nej síce len dve knihy, no obe sa mi neskutočne páčili a ja som si ju ako autorku obľúbila.

Anotácia: Kráľovná slovenskej historickej romance ponúka svojim verným i novým čitateľom strhujúci príbeh opradený tajomstvom, v ktorom však nechýba láska, horúca vášeň a podlé intrigy. Tak ako vo svojich predchádzajúcich knihách, aj tentoraz autorka situovala pútavý dej na stredoveké Slovensko.

Pred mnohými stáročiami Markus Berzevič chladnokrvne obetoval snúbenicu Aniku, aby zachránil svojich ľudí pred dobyvateľmi a mohol si užívať so svojou milenkou čarodejnicou Solveig. Zúfalá Anikina matka neuniesla dcérinu smrť a prekliala Markusa, odsúdiac ho na večný život. Solveig v snahe zmierniť kliatbu darovala Markusovi strážkyňu a jej potomkyne, ktorých poslaním je chrániť ho a zároveň hľadať spôsob, ako kliatbu zlomiť. Každý pokus sa však skončí neúspechom a Markus stráca aj poslednú iskierku nádeje… až kým na Čierny hrad osud nezaveje krásnu Verenu z Orlay. Verena je výnimočná žena – jej srdce je dosť veľké a myseľ dosť slobodná, aby prijala neuveriteľnú pravdu o tajomnom hradnom pánovi, ktorý v nej napriek nepriaznivým okolnostiam rozdúcha plamene vášne a čistého citu. Bude však jej láska dosť silná na to, aby Markus uveril v zázrak a konečne sa dočkal odpustenia?

Janka bola taká milá a mne a Sue poskytla úryvok z knihy.  Dúfam, že Vás zaujme a naláka na jej prečítanie. U mňa sa to teda podarilo. :)

Ukážka

Jana Pronská – Kliatba (úryvok)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *