Novinka Michaely Elly Hajdukovej už čoskoro!

Po Mirke Varáčkovej a Jane Pronskej je tu ďalšia slovenská autorka, ktorá sa nám hlási so svojou knižnou novinkou. Je ňou Michaela Ella Hajduková, ktorá minulý rok vydala svoju prvotinu Všetky moje tváre (Ikar). Jej novinka pod názvom Tajomstvo tvojho rodu vyjde už čoskoro (pravdepodobne 4.11.) vo vydavateľstve Artis Omnis.

Autorka ma zaujala už svojou prvotinou, ktorú hodnotím viac ako kladne a už vtedy som vedela, že ďalšie knihy z jej pera si nenechám ujsť a tešila som sa, kedy sa mi do rúk dostane ďalšia jej kniha. Preto som z tejto správy viac ako nadšená. :)

Adriana Langová pracuje ako redaktorka časopisu Živé dejiny. Miluje záhady a kvôli skvelým článkom neváha prenocovať na tajomných miestach. Téma, ktorú si tentoraz vyberie, prevráti jej život hore nohami. Privedie ju na miesto, kde prestane rozumieť samej sebe, kde ju klamú všetky zmysly a kde netuší, čo je sen a čo skutočnosť. Ako to, že pozná reč, ktorá jej má byť cudzia? Kto je ten nevšedný muž, čo žije na tajuplnom hrade v horách? A prečo ju tak neodolateľne priťahuje? Akoby to nestačilo, Adriana sa zamotá do príbehu starého rodu a vôbec netuší, že je ohrozený jej život. A nielen ten jej…

Autorka úspešnej knihy Všetky moje tváre nás aj vo svojom ďalšom románe vtiahne do príbehu plného napätia, tajomstiev a lásky.

Ukážka 

 O chvíľu sa z lesa skutočne vynoril. Na koni vyzeral tak majestátne, až sa mi na okamih zazdalo, že to nie je on, ale niektorý z jeho udatných predkov. Znovu mal na sebe dlhý čierny kabát a klobúk zarazený do čela. Na druhom koni cválal cudzí muž. Vymenili si zopár slov, Andries zoskočil zo sedla, uzdu podal mužovi, zvesil cestovný vak a prišiel k autu. 

„Zdravím vás, Adriana, dnes je neobyčajne chladno,“ povedal, keď si hodil vak do kufra a sadol si ku mne na zadné sedadlo. Sňal si klobúk. Vlasy sa mu trochu rozstrapatili, ale to mu na príťažlivosti vôbec neubralo. Práve naopak. Podala som mu ruku a on ju znovu letmo pobozkal. Nepasoval sem, do tohto moderného auta, ale skôr na koňa, z ktorého pred chvíľou zosadol. Bol taký… starosvetský. Áno, to slovo ho vystihovalo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *