Novinka vydavateľstva Koruna

Ešte pred tým ako sa začnú Vianoce prichádza vydavateľstvo Koruna s poslednou tohtoročnou novinkou z pera Eriky Jarkovskej pod názvom Bojovníci dúhy. Kniha, ktorá vyšla vo forme elektronickej knihy nás zavedie na Divoký západ do sveta Indiánov. Do sveta, ktorý isto zaujme nielen tých z nás, ktorí vyrastali na dobrodružstvách Winnetoua a jeho pokrvného brata Old Shatterhanda. :)

Vyberme sa do divokej Apacherie – na indiánske územie, ktoré dnes nájdeme už len na starých mapách. Krajina je tu rozpálená od slnka, kaktusy sa majestátne týčia k nebu, jastraby s roztiahnutými krídlami plachtia vysoko, vo vzduchu sa vznáša dym z táborových ohnísk a zem sa chveje od divokého cvalu koní. To sa k nám blížia hrdinovia príbehu. Započúvajme sa, vietor už prináša útržky ich slov…

Až zem bude spustošená, až rieky budú otrávené,
až more sčernie a vtáci začnú padať z mŕtvej oblohy,
Indián v poslednej chvíli znovu získa svojho ducha,
spojí sa s Bielym mužom a naučí ho úcte k zemi.
Potom spoločne povstanú proti nivočeniu
a stanú sa Bojovníkmi dúhy.

Indiánsky kmeň Zunov stráži v horách Huachuca rodový poklad, ktorý oči belochov ešte nevideli. Mexický roľník Perez prinesie domov drahokamy, ktoré mu daroval starý Zuna. Tí, čo sa na ne ulakomia, však chcú viac, za čo on aj jeho synovia zaplatia životmi. Mercedes, Perezova dcéra, sa rozhodne pomstiť smrť otca aj bratov. Počas cesty za vrahmi ju osud spojí s Benjaminom, ktorý sa vybral hľadať šťastie do Kalifornie. Netušia, že karta sa čoskoro obráti, a kvôli mape k pokladu sa Mercedes stane prenasledovanou korisťou… Aké nástrahy čakajú na hrdinov, podarí sa im potrestať vrahov? A čo ak nájdu počas cesty niečo cennejšie ako všetky drahokamy Zunov?

Ukážka

Erika Jarkovská – Bojovníci dúhy (Pomsta bojovníkov)

2 názory na “Novinka vydavateľstva Koruna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *